Investoritund

Kuula: Kinnisvaraga 15% tootlust ehk kogu tõde EfTENi uuest fondist

EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla.
EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla.Foto: Postimees/Scanpix.

Alates juunist saab märkida EfTENi uue elukondlikku ja ärikinnisvarasse investeeriva fondi osakuid. Viimase, Uus-Järveküla arenduse raames lubatakse investoritele isegi 15-protsendilist tootlust.

Uurime fondi juhilt Kristjan Tamlalt, kui hea mõte on buumivate ehitushindade kontekstis arendusega alustada ning millised on Rae valda kerkiva elamurajooniga seotud riskid ja võimalused.

Ühtlasi räägib Tamla fondi teistest investeeringutest ning avab investeeringu prospekti. Nimelt saab täna küll fondi osakuid märkida, kuid need pole börsil enne järgmise aasta maid realiseeritavad. Miks nii ning kuna makstakse aktsionäridele välja esimene dividend, selgub saatest.

Sõnum investeerimisportaali peatoetajalt

Sinu vaba raha uus kasvulava!

Investeeri Eesti järgmisesse suurde fintechi.

iute.ee

See on IuteCredit Finance S.à r.l (Emitent) tellitud väärtpaberite reklaam. Investorid peaksid enne Emitendi võlakirjade ostmist tutvuma prospektis sisalduva infoga, et mõista kõiki investeeringuga seotud asjaolusid ja riske. Prospekt on avaldatud Emitendi ja Finantsinspektsiooni veebilehtedel vastavalt www.iute.ee ja www.fi.ee. Vajadusel pea nõu asjatundjaga. Prospekti kinnitamine Luksemburgi Finantsjärelelvalve asutuse poolt ja avaldamine Eesti Finantsinspektsiooni poolt ei ole käsitletav nendepoolse heakskiiduna.

Juttu tuleb ka fondi 1,5-protsendilisest valitsemistasust ning sellest, mida plaanitakse investoritelt kaasatava kuni 100 miljoni euroga peale hakata. 

Samuti avaldab Tamla, kui suure osa vabanevast pensionirahast loodab uus fond enda kätte saada ning juttu tuleb ka fondi plaanidest üürikinnisvara turul.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.