Keeruliste aegade kiuste maksis Baltic Horizon investoritele miljonite eurode eest dividende

Baltic Horizoni fondijuht Tarmo Karotam.
Baltic Horizoni fondijuht Tarmo KarotamFoto: Baltic Horizon

Kinnisvara hinnatõus ning üüripakkumiste suurenemine on pannud surve alla korterite üürimise rahatootluse. Ärikinnisvarafond Baltic Horizon pakub sellele head passiivset alternatiivi, olles ainulaadne veel selle poolest, et maksab dividende kvartaalselt. 

Baltic Horizon maksis 2021. aasta eest investoritele kokku 6,94 miljonit eurot dividende (0,058 eurot osaku kohta) ning teenis aasta jooksul jaotatavat rahavoogu kokku 8,7 miljonit eurot (0,073 eurot osaku kohta).

2021. aasta neljanda kvartali väljamakse suurus ulatus ligi 2,27 miljoni euroni ehk 0,019 eurot ühe osaku kohta. Väljamaksete viimase 12 kuu jooksev tootlus kasvas 5,4 protsendini, põhinedes eelmise aasta neljanda kvartali viimase päeva sulgemishinnale Nasdaq Tallinna börsil.

“Baltic Horizon on üks suurimaid ärikinnisvarafonde Baltikumis ning fond on maksnud alates noteerimisest Tallinna börsil regulaarset kvartaalset dividendi kokku üle 42 miljoni euro,” sõnas Baltic Horizoni fondijuht Tarmo Karotam.

Ta lisas, et pandeemiast väljudes ning piirangute lõppedes on oodata ka Baltic Horizoni südalinna ostukeskuste üüritulude taastumist ning seeläbi on mõistlik oodata atraktiivseid ja regulaarseid dividende ka tulevikus.

Eelmise aasta 31. detsembri seisuga kasvas Baltic Horizon Fondi portfelli väärtus 327,4 miljoni euroni. 2021. aasta detsembris tõi portfelli ümberhindlus väärtuse kasumi 7,1 miljonit eurot (+ 2,2% portfelli väärtusest). Peamiselt kasvas portfellis olevate kinnisvarainvesteeringute väärtus tulevaste rahavoogude prognooside korrigeerimise ja enamiku büroopindade üüritulu muutuste tõttu. 

Näide dividendide väljamaksmisest: Tehes ostu investeerimiskonto alt on kogu 2021. aasta vältel 5000 osakut omanud investori jaoks summaarne dividendimakse 290 eurot. 

Baltic Horizoni väljamaksed Foto: Baltic Horizon

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.