Investoritund

Kuula: Investoritund – Bitcoin kui uus kuld, dollar või euro

Change'i juht Kristjan Kangro.
Change'i juht Kristjan Kangro.Foto: Postimees/Scanpix.

Eesti krüptoidu Change on näinud ainuüksi selle aasta esimeses kvartalis krüptovaluutadega tehtud käivete hüppelist kasvu. Mis on selle taga ning kas ja kui kaua buum jätkub, räägime tänases saates Change’i juhi Kristjan Kangroga.

Kangro on veendunud, et piirideta finantssüsteem on võimalik ning sellesse usuvad üha enam ka eestlased. Krüptovaluutades nähakse üha suuremat alternatiivi rahatrüki tõttu väärtust kaotavatele tavavaluutadele ning plokiahelal põhinevad tehnoloogiad on muutumas populaarsemaks ka kullast. Krüptomaailma populaarsuse tõttu on Change’i väärtus 13 korda kasvanud.

Veel tuli juttu Coinbase’i IPOst ning sellest, et ka Change kavatseb peagi börsile minna. Miks Amsterdami ja mitte Tallinnasse, selgitab Kangro saates.

Hoolimata viimase aja krüptovaluutade hinnarallist püsib oht, et keskpangad karmistavad rahapoliitikat, tõstavad baasintressimäärasid ning see toob alla nii aktsiaturud kui Bitcoini või Ethereumi hinna. Kangro selgitab, kuidas Change’i ja Coinbase’i sugused vahendajad end selle eest kaitsevad ning mis saab musta stsenaarimi rakendumise korral investorite rahast.

Lisaks räägib Kangro lahti, kuidas krüptovaluutadesse investeerimist alustada ning selleks sobivat platvormi valida.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.