10 nippi, kuidas veeta suvepuhkust nii, et pärast ei haiguta rahakotis auk

Lastele meeldib ka see, kui nendega suvel minna paariks päevaks matkama ja telkima.Foto: Shutterstock

Suvi on suurepärane aeg lõõgastumiseks ja seiklusteks koos lastega. Oluline on meeles pidada, et lõbusate tegevuste jaoks ei ole alati vaja suuri kulutusi teha. Loodus, kogukonnaüritused, kodused projektid pakuvad mitmeid lahedaid võimalusi veeta koos mõnusalt aega.

Minge loodusesse matkama 

Suvel on loodus täies õites ja pakub palju avastamisrõõmu. Korraldage perega matk looduspargis või lähedal asuvas metsas. Õppige tundma taimi ja loomi ning laske lastel uurida ümbrust. See on mitte ainult lõbus, vaid ka hariv kogemus.

Korraldage meeldejääv piknik

Üheks võimaluseks koos aega veeta nii, et ei pea isegi kuskile kaugele minema ja suurt summat välja käima, on see, kui korraldate pikniku koduaias või lähedal asuvas pargis. Selleks, et kõik saaksid ka ettevalmistustest osa, kutsuge lapsed koos endaga toitu valmistama ja valige välja, milliseid suupisteid või võileibu teha. Piknikul saab nautida värsket õhku, mängida erinevaid palli- või miks mitte ka lauamänge. 

Aega jagub ka käsitööprojektiks

Suvepuhkuse ajal on aega käsitööks ja loomingulisteks tegevusteks. Koguge koos lastega taaskasutatavaid materjale, nagu näiteks pappkastid, vanad ajakirjad või pudelikorgid, ja tehke nendest loovaid esemeid. Miks mitte korraldada kodune teemaõhtu, mille tarbeks saate ise maskid ja kostüümid teha. Samuti võite koos perega luua mõne kunstiteose ja selle siis seinale riputada, et ka külalised teie pere ühisloomingut nautida saaksid. 

Veepäev meeldib kõigile

Suvel võib teinekord kuumust jaguda mitmeks nädalaks, seega tuleb leida viise jahutuseks. Korraldage üks mõnus veepäev, kus lapsed saavad nautida erinevaid veega seotud tegevusi. Piisab kasvõi sellest, kui täita koduaias suuremad kausid või täispuhutav bassein veega või ehitada lausa mõni kodune veeatraktsioon, mis pakub lastele palju lõbu ja värskendust.

Filmimaraton

Nii nagu täiskasvanutele, meeldib ka lastele teinekord lihtsalt puhata ja vedeleda. Miks mitte korraldada selleks puhuks filmimaratoni päev. Valige terve perega välja mõned filmid ja looge mugav keskkond, kus saate ühiselt valitud filme vaadata. 

Kogukonnaüritused

Alati tasub olla kursis sellega, milliseid kogukonnaüritusi teie kodukohas või lähedalasuvates piirkondades peetakse. Paljud kogukonnad korraldavad suvel tasuta või taskukohaseid üritusi, nagu kontserdid, kunstinäitused, spordivõistlused ja perepäevad. Tutvuge kohalike ajalehtede, veebilehtede või sotsiaalmeediagruppidega, et teada saada, milliseid sündmusi teie piirkonnas toimub. See on suurepärane võimalus veeta aega koos lastega, avastada uusi huvialasid ja tutvuda teiste peredega.

Päev pargis või mänguväljakul 

Üheks võimaluseks soodsalt koos perega aega veeta on külastada kodulähedasi parke ja mänguväljakuid, kus lapsed saavad vabalt mängida ja end välja elada. Paljudes piirkondades on avalikud mänguväljakud, kus on kiiged, liumäed, ronimisseinad ja muud lõbustused. Võtke kaasa piknikukorv ja veetke terve päev õues mängides ja värsket õhku nautides.

Külastage kohalikku raamatukogu

Külastage kohalikku raamatukogu ja uurige nende suvist programmi. Paljud raamatukogud pakuvad lastele suviti lugemisprogramme, töötubasid ja muid tegevusi. See annab lastele võimaluse tegeleda millegi harivaga, avastada põnevaid raamatuid ja arendada lugemishuvi. 

Perega ühine sportimine

Suvi on suurepärane aeg, et koos lastega sporti teha. Mängige jalgpalli, korvpalli, võrkpalli või tennist. Miks mitte korraldada pere olümpiamängud, kus saate korraldada erinevate alade võistlusi, läbides katsumusi aias või mõnel lähedal asuval staadionil. See aitab lisaks lõbutsemisele edendada ka sportlikku eluviisi. 

Suvised pikad jalutuskäigud ja rattamatkad

Suvi on hea aeg, et avastada oma lähiümbrust rattaga või võtta ette mõni jõukohane jalgsimatk. Eestimaa on täis matkaradu, mis läbivad huvitavaid paiku ja erinevaid vaatamisväärsusi. See on suurepärane võimalus veeta aega koos lastega, olles samal ajal füüsiliselt aktiivne ja avastada ümbrust. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.