Sisuturundus

Millele tasub tähelepanu pöörata kinnisvaralaenudesse investeerimisel?

Kinnisvaralaenudesse investeerimisel saab teenida korralikku tootlust, kuid ei pea ise kinnisvaraomaniku muredega maadlema hakkama. (c) Fotod: Shutterstock
Kinnisvaralaenudesse investeerimisel saab teenida korralikku tootlust, kuid ei pea ise kinnisvaraomaniku muredega maadlema hakkama.Fotod: Shutterstock

Kreditex Ühisraha portaalis on õige mitu võimalust vaba raha paigutamiseks ning ma passiivse sissetuleku kasvatamiseks. Nii võib algajal investoril tekkida küsimus, mida siis valida? Selgitamiseks võtame seekord fookusesse investeerimise kinnisvaralaenudesse.

Vaatame järele, kui turvaline on neisse investeerida, kui suurt tulu on võimalik seal teenida ja mida sealjuures kindlasti jälgida tasub?

Kas ma peaksin investeerima?

Investeerimine kogub üha enam populaarsust ja seepärast on mõistlik sellega juba varakult alustada ja otsida uusi võimalusi, kuhu oma raha kasvama panna. Tõenäoliselt on sinulgi juba mingisugune ettekujutus või vähemalt oled kuulnud võimalusest investeerida kinnisvaralaenudesse. 

Kontseptsioon on tegelikult lihtne: sisuliselt suunatakse sinu investeeritud raha laenudesse, mida taotlevad eraisikud või ettevõtted, et soetada endale kinnisvara. Tegu on ühisrahastusprojektidega, kus iga investor on laenuandja. 

Tehes investeeringu kinnisvaralaenudesse Kreditex Ühisraha portaalis, saab investor enne raha paigutamist lähemalt tutvuda iga aktiivse projektiga. Välja on toodud iga projekti kestvus, juba investeeritud summa suurus (ja ka see, kui palju veel vaja projekti täitumiseks), kui pikk on laenuperiood ja milline on selle laenu tüüp. 

Lisaks on igal projektile portaali poolt määratud ka riskireiting, milles on analüüsitud laenuvõtja maksevõimet, tagatiskinnisvara väärtust ja teisi projekti turvalisuse aspekte.

Reeglina jääb kinnisvaralaenude puhul aastane tootlus vahemikku 9-12 protsenti. See tähendabki, et sinu kui investori võimalus on teenida aastas oma investeeringu pealt keskeltläbi 10% kasumit. Kinnisvaralaenudusse investeerimist saab alustada alates 100 eurost.

Oluline on meeles hoida, et investeerimine on tegevus, mis ei tee kedagi pärast ühekordset panustamist üleöö rikkaks. Tegemist on pikaajalise protsessiga, mis eeldab järjepidevalt uute summade investeerimist. Tulu teenitakse kumulatiivselt.

Kuidas on lood turvalisusega?

Enamlevinum põhjuseid, miks inimesed ei investeeri, on kartus oma raha kaotada. See hirm on õigustatud, sest iga investeerimisega kaasnevad alati riskid ning keegi ei soovi oma pikalt kogutud säästudest ilma jääda. 

Kreditex Ühisraha tegevjuhi Jekaterina Rozenshtrauch toob siin välja, et nende portaalis on kõik kinnisvaralaenud kindlustatud hüpoteekidega. See tähendab, et kui juhtubki, et laenuvõtja ei suuda mingil põhjusel võetud laenu tagasi maksta, on platvormil õigus nõuda tagatiseks oleva hoone (korter, maja) müümist läbi kohtutäituri.

Sellest samast tagatise müügist saadud tulust makstakse investoritele tagasi ka nende esialgse investeeringu summa koos teenitud intressidega. Seega on Kreditex Ühisraha portaalis investeeringud kinnisvaralaenudesse tagatud hüpoteekidega.

Tutvu Kreditex Ühisraha portaalis hetkel avatud olevate investeerimisprojektidega!

www.kreditex.ee

Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge finantsteenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige meie spetsialistidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.