Seitse maailmakuulsat hitti, mis räägivad kullast

Kindlasti oskad vähemalt ühte nendest maailmakuulsatest hittidest kaasa laulda.Foto: Shutterstock

Kuld on inspireerinud paljusid laulukirjutajaid ja heliloojaid – seda kasutatakse nii loodusnähtuste kui armastuse kirjeldamiseks, samuti on nii mõnigi kullaga seotud laul olnud maailmakuulsa kassahiti tunnusmeloodiaks. Ent milliseid maailmakuulsaid hittlugusid on kuld inspireerinud? Kindlasti oskad vähemalt ühte neist kohe kaasa ümiseda.

  1. Golden Eye – Tina Turner

​​1995. aastal esilinastunud järjekordne spioonifilm Bondi-sarjas kandis nime “GoldenEye” ehk “Kuldsilm”. Samanimelise laulu kirjutasid filmi tunnusmeloodiaks Iiri muusikud Bono ja The Edge. Maailmakuulsaks on hiti loomulikult laulnud Ameerika laulja Tina Turner, kes on hiljem avaldanud, et osales tegelikult ka ise laulu valmimisprotsessis, kuna esimene demo ei kannatanud tema hinnangul mingisugust kriitikat.

2. Gold – Prince

Ehkki legendaarsel Prince’il on ka kuulsamaid hitte, tuletab laul nimega “Gold” meelde, et kõik, mis hiilgab, ei ole alati kuld. Muide, lugu pärineb tema albumilt, millel on samuti seos kullaga. Kuulus ning ainuüksi Ühendriikides üle 500 000 koopia müünud album kannab nime “The Gold Experience”.

3. Golden – Harry Styles

Kui liikuda edasi kaasaegse muusika radadele, siis tuleb tõdeda, et ka tänapäeval leidub kullast inspireeritud raadiohitte. Üheks nendest on kahtlemata Harry Stylesi “Golden”, mille artist avaldas 2020. aastal. Ehkki Styles pole avaldanud, kes või mis on see “kuldne”, kellest noormees oma hitis laulab, peavad fännid seda eelkõige suviseks armastuslauluks, mis on pühendatud säravale silmarõõmule.

4. Fields of Gold – Sting

Eestis korduvalt esinemas käinud Stingi üheks vaieldamatult tuntuimaks hitiks on “Fields of Gold”, mida armastavad kontsertidel esitada ka meie enda kodumaised artistid. Stingi sõnul kirjutas ta laulu pärast seda, kui ostis maja kuldse odrapõllu vahetusse lähedusse. Sealsed päikeseloojangud ja kuldsed põllud andsidki maailmakuulsale artistile inspiratsiooni surematu laulu kirjutamiseks.

5. Gold – Chet Faker

“Gold” on eduka Austraalia artisti Chet Fakeri kolmas singel. Tänaseks on ametlik muusikavideo kogunud YouTube’is üle 240 miljoni vaatamise – mis seal salata, kuldsest armastusest rääkiv lugu jääb tõepoolest kergesti kummitama.

6. Silver and Gold – Dolly Parton

Ameerika Ühendriikide kantrilaulja Dolly Partoni laul “Silver and Gold” tuletab meelde, et ehkki kulla ja hõbedaga võib nii mõndagi edukat korda saata, sealhulgas soetada kodu, ei ole kellelgi võimalik põgeneda aja ja selle kulgemise eest.

7. Gold – Imagine Dragons

Ehkki Ameerika ansambli Imagine Dragons populaarseimaks hitiks on tõenäoliselt “Radioactive”, teavad suuremad fännid kindlasti ka sellist laulu nagu “Gold”. Muide, ansambel esines 2015. aastal ka Eesti publikule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.