Kuula: 28.06 Investoritund – Mis on põhjustanud kullapalaviku ning kuidas investor sellest osa saab võtta?

Tavidi kullaeksperdid Mait Kraun ja Freed Kruusberg räägivad lahti kompleksena tunduva väärismetallide maailma. (c)Foto: Shutterstock
Tavidi kullaeksperdid Mait Kraun ja Freed Kruusberg räägivad lahti kompleksena tunduva väärismetallide maailma.Foto: Shutterstock

Tänases taskuhäälingusaates on Rikkal Geeniusel külas Tavidi kullaeksperdid Mait Kraun ja Freed Kruusberg, kes räägivad lahti jaeinvestorile kompleksena tunduva väärismetallide maailma.

Suurenenud nõudlus ning majanduslik olukord on tänavu aidanud kullal saavutada ajaloolisi tippe ning USA suurpankade sõnul on suurem kullaralli veel alles ees. 

Saates tuleb juttu, miks on kuld jaeinvestorite seas varasemast populaarsem ning miks ei leia investorite portfellidest paljusid teisi, tunduvalt haruldasemaid väärismetalle. 

Saatekülalised tutvustavad mitmeid erinevaid võimalusi, kuidas kulda investeerida ning selgitavad, millistel juhtudel eelistada virtuaalset kulda füüsilisele kullale ja vastupidi.

Samuti räägivad eksperdid, miks tuleb investoritel kriitiliselt suhtuda Facebooki turuplatsilt leitavatesse headesse kulladiilidesse ning miks eelistada usaldusväärseid edasimüüjaid.

Eksperdid teevad selgeks ka kullahinda mõjutavad tegurid. Miks mõjutab USA kullahinda üha vähem ning arenenud turud nagu Hiina ja India üha rohkem? Ka see küsimus saab paljude teiste seas põhjaliku vastuse.

Investoritunni saatejuht on Joonas Piir.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.