Kõige veidramad esemed, mis on valmistatud kullast

Jäätis, mis on tehtud kullast? Jah, ka see on päriselt olemas.Foto: Shutterstock

Keskpankade ja erasektori investeeringud, ehte- ja tehnoloogiatööstus – need on harjumuspärased sektorid, kus kasutatakse ära suurem enamus tänapäeval kaevandatavast kullast. Siiski leidub ka palju ebatavalisi ja kohati isegi veidraid esemeid, mis on valmistatud sellest väärismetallist.

Olgu selleks kullatud pulmatort või päikese käes sillerdav puhta kullaga kaetud tempel. Siinkohal heidamegi pilgu peale viiele ebatavalisele esemele, mille valmistamiseks on kasutatud kulda.

  1. Kullatud steik
Kuidas oleks õhtusöögiks üks kuldne steik? Foto: Shutterstock

Söödav kuld (E175) kuulub Euroopa Liidus ametlikult kasutada lubatud toidulisaainete hulka ning on kulinaarias väga populaarne toiduvärv. Ehkki üldjuhul kaunistab kuld desserte, siis on restoranid üle kogu maailma pakkumas ka kullaga kaunistatud hamburgereid ja kullatud steike.

Kas kulla söömine on aga tervisele ohutu? Kulda on toidu kaunistamiseks ja ilueliksiiride valmistamiseks kasutatud juba aastatuhandeid ning ükski uuring ei ole siiani tuvastanud, et söödav kuld inimese organismile ohtu valmistaks. Siiski võiks kulla söömisega piiri pidada ning hoiduda ülesöömisest – seda enam, et kulla söömisele pole omistatud ka ühtegi kasulikku omadust.

  1. Kullast tualett ja tualettpaber
Kullast potid pole maailmas kuigi suur haruldus. Foto: Shutterstock

Kullast tualett pole tõesti enam midagi eriskummalist ega haruldast – pilditõestusi kullast klosetipottidest on tänaseks päevaks täis terve Internet. Kriitikud toovad sellise priiskamise juures ilmselt välja taolise ülekülluse maitselageduse. Küsite, kuidas on võimalik sellise tualeti omamist aga üldse välja vabandada? Ilmselt hoiab selline pott paremini oma väärtust kui keraamiline ametivend? Samuti võib igaüks endale Interneti vahendusel suhteliselt kerge vaevaga tellida ka 22-karaadise kullaga kaetud tualettpaberi, ehkki seda küll üpris kopsaka hinna eest.

  1. Kullast hantlid
Kas kullast hantlid lisavad trennile motivatsiooni? Foto: Shutterstock

Uudis kõigile spordientusiastidele: kui toanurgas seisvad tavalised treeninghantlid ei motiveeri sind piisavalt tulemuste nimel pingutama, siis kuidas oleks kullast hantlitega? Ka neid pole vaja kaugelt otsida: 18-karaadise kullaga kaetud hantlid võivad saada sinu omaks peale paari hiireklikki ning ühte kopsakat ülekannet.

  1. Kuldsed kontaktläätsed
Ehkki enamik “kuldsetest” läätsedest vaid imiteerib kulda, valmistatakse neid ka päriskullast. Foto: Shutterstock

Kontaktläätsesid ei kasutata tänapäeval kaugeltki enam vaid silmanägemise parandamiseks – tänapäeval kasutatakse neid nii teles kui filmides, oma välimuse muutmiseks või lihtsalt meelelahutuslikul eesmärgil. Läätsesid on saadaval pea kõikides eri värvides ja toonides – sealhulgas on võimalik endale tellida ka päris kullast valmistatud kontaktläätsed. Mõistagi pole tegemist kaugeltki kõigile taskukohase meelelahutusega.

  1. Kullast riided
Ka kullast riideid on maailma erinevate moeloojate poolt valmistatud. Foto: Shutterstock

Kuldne õhtukleit, särk, bikiinid, kingad või pesu – jah, kõik need on päriselt olemas. Kulda kasutavad oma loomingus ka maailmakuulsad moeloojad – näiteks kandis Caroline Correa filmi “As Good as Gold” esilinastusel Zac Poseni loodud 24-karaadisest kullast valmistatud kleiti. Kleit ise maksis väidetavalt umbes 1,5 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.