Kodumaise maainvesteeringute platvormi LandExi jaoks läks 2021. aasta hästi. Kõigest 110 päeva tegutsenud ettevõtte meelitas üle 800 investori 20 erinevast riigist. Kaasasutaja ja tegevjuhi Randy Padari sõnul sai esimene eesmärk edukalt täidetud.
Esimeste tegutsemiskuude jooksul investeeriti LandExi kaudu maasse 90 397 eurot. Neist enim ehk 31 870 eurot usaldati Jõemetsa bioloogiliselt mitmekesisesse maatükki. Nilbepõllu põllumaasse kaasati investorite abiga 17 950 eurot. Selle maatüki kohta saab täpsemalt lugeda Geeniuse maainvesteeringute blogist.
Praegu töös olevate projektidega saab tutvuda siin.
Investoreid kogunes platvormile 837 kokku 20 erinevast riigist. LandExi kaudu investeeriti 417 200 ruutmeetrisse põllu- ja metsamaasse.
“Maa on tootlik ja roheline investeering, aga inimestel pole olnud lihtsat ja usaldusväärset võimalust maasse investeerida. LandExi visioon on, et kõik inimesed saaksid maasse investeerida kodust lahkumata,” ütles Padar.
Investeerimiskeskkond, mis sündis isiklikust huvist
Eelmisel aastal tegevust alustanud LandEx sai loodud eelkõige isiklikust huvist maasse investeerimise vastu. “See on üks väikeinvestorile seni kättesaamatuks jäänud investeerimisvõimalus ning meie soov on see teha igapäevaselt kättesaadavaks kõigile inimestele,” sõnas Padar. Ja selleks ei pea olema rahatuus, Landexi kaudu saab maasse investeerida alates kümnest eurost.
LandExi asutasid finantskirjaoskuse- ja investeeringute konsultant ning eestkõneleja Randy Padar, veebi- ja andmetöötluse konsultant Kamel Belkadhi ja esimene Põhjamaade ja Balti riikide metsakesksete süsinikuprojektide arendaja Jaan Sepping.
Platvormi nõustajate hulka kuuluvad näiteks kogenud kolmanda põlvkonna metsamajandaja Mart Erik, P2P-laenude valdkonna saidi P2P-Banking.com ja P2P-Kredite.com asutaja Claus Lehmann ning investeerimisplatvormide nagu Bondora, Investly ja Estateguru asutaja Julian Kaljuvee.
Ettevõtte asutajate plaanid pole just tagasihoidlikud – nad tahavad, et LandExist saaks maailma suurim maasse investeerimise platvorm.