Nilbepõllu fenomen ehk mis asju ajavad 109 investorit sellel Lõuna-Eesti tühermaal?

Võrumaal asuv Nilbepõllu maalapp.Foto: Landex

Uskumatu, kuid Eesti põllumaa väärtus on viimase kahekümne aastaga tõusnud 38 korda ja kuna maad kuskilt juurde ei tule, siis väärtus aina kasvab. Mis oleks, kui saaks kasvõi tükikese sellest endale? Just selline võimalus tekkis tänavu sügisel, kui hakati otsima investoreid Võrumaal asuvale Nilbepõllule.

Maainvesteerimise platvormi LandExi kaasasutaja Jaan Sepping rääkis, et Nilbepõllu sattus huviorbiiti, kui nad selle müügist kuulsid. Sellistel puhkudel on tavaline, et müügiinfo liigub suust suhu selle asemel, et olla kusagil avalikul pakkumisel. “Leppisime kokku hinnas, mis oli meie analüüsi kohaselt mõistlik turuhind hea kvaliteediga põllumaa eest,” lisas ta. 

Praegu maksab Nilbepõllu hektar 5000 eurot, viie aasta eest oleks Seppingu sõnul ühe hektari hinnaks olnud aga 2500-3000 eurot. Ta osutas, et hinnakasv on seega olnud ligi 15 protsenti. 

Nilbepõllu on 3,54 hektarit suur ja praegu on selle omanikeks kõik sinna investeerinud huvilised. 14. septembril alanud ja kuu kestnud pakkumistel algasid investeeringud kümnest eurost ning suurimad küündisid paari tuhande euroni. 

Just tänu maa üha kasvavale hinnale saab praegune investor osa tulevasest hinnatõusust ning samuti teenib ta iga-aastast rendimakset. “LandExi kaudu on võimalik investeerida ja investeeringutest väljuda ka läbi järelturu, seega võib igaüks Nilbepõllu investoriks saada,” lisas Sepping.  

Nilbepõllule raha paigutanud inimene ei pea nüüd hakkama aga mõtlema, kuidas oma värsket investeeringut majandada või selle eest hoolitseda. Nimelt on LandExi maad hallatud professionaalsete maahaldusettevõtete poolt. Nilbepõllut haldab näiteks Kinnistu OÜ. 

Ülevaade Nilbepõllu maalapist. Foto: LandEx

Kuidas toimub maasse investeerimine?

LandEx on Eesti esimene omataoline platvorm, mis võimaldab hõlpsasti ligipääsetavaid, mitmekesiseid ja läbipaistvaid maainvesteeringuid.

LandEx analüüsib kõiki müügis olevaid maatükke ja leiab parimad, kuhu investeerida. Seejärel lepib maa müüjaga hinna kokku ja paneb investeeringu platvormile. Huvilised registreerivad end ja hakkavad investeeringuid tegema. LandEx on toonud maasse investeerimise ühe nupuvajutuse kaugusele. “Meie otsime maa, analüüsime ning haldame,” kirjeldab ettevõtte. 

Maasse investeerimist saab alustada juba kümnest eurost. Alustamine on lihtne. Piisab, kui trükkida otsingusse PlayStore’i “Landex” ja äpp alla tõmmata. 

Peamine põhjus, miks maasse investeerida, on Landexi kaasasutaja Randy Padari sõnul see, et maa on olnud üks kõige tootlikumaid varaklasse viimase kümnendi jooksul. “Selle aja jooksul on Eesti põllu- ja metsamaa hind kasvanud aastas keskmiselt 16 protsenti. Ja seda kõike madala riski juures. Maa ei pankrotistu ega amortiseeru. Kümnendi jooksul pole negatiivset tootlust olnud,” lisas ta.

Lisaks on maa üks rohelisemaid investeeringuid, sest mets ja keskkonnasõbralikult majandatud põld seovad süsinikku ja on rohuks kliimasoojenemise vastu. Näiteks saavad investorid Landexi platvormilt infot süsinikule keskendunud projektide ja bioloogiliselt mitmekesiste maade kohta.

Kui on huvi investeerida maasse, siis tasub kindlasti vaadata üle Landexi poolt pakutavad võimalused. Landexil on käimas ka Fundwise kampaania, millega saad lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.