Kinnisvarainvesteeringute blogi

Viska pilk peale! Kadriorus saab uhke äripinna osanikuks kõigest saja euroga

Uhkes Kadrioru Plazas on võimalik hakata äripinna investoriks.Foto: Reinvest24

Kes meist ei tahaks olla uhke äripinna omanik, mille pealt tiksub iga kuu kukrusse lisateenistus. Kuidas aga muuta unistus reaalsuseks, kui pangakontol pole sadu tuhandeid eurosid vaba raha? Eesti investeerimisplatvorm pakub head diili uues ja uhkes Kadrioru Plazas.

Kadrioru suurim ja ilmselt ka mugavam elamu- ja ärikompleks Kadrioru Plaza on valminud tunnustatud Eesti arhitektuuribüroo Künnapu & Padrik Architects käe all. Seda läbipaistva arhitektuuriga hoonet iseloomustab juugendstiilis arhitektuuri tänapäevane tõlgendus ja voolujooneline Art Deco stiil. 

2020. aastal valminud hoone kombineerib ainulaadsed võimalused lisaks suurepärastele korteritele ka lõõgastumiskohtade, ühiskasutatavate alade ja sportimisvõimalustega.

Saja euroga eksklusiivse äripinna investoriks

Nüüd on aga käes selle aasta viimane võimalus hakata ühe neljandal korrusel asuva ligi 144 ruutmeetrise äripinna rahastajaks ja teenida selle pealt endale kena lisateenistus. 

Reinvest24 investeerimisplatvormi kaudu saab Kadrioru Plazas asuva äripinna investoriks hakata juba kasvõi saja euroga. 

Selleks tuleb lihtsalt minna Reinvest24 kodulehele, kus saab kodust lahkumata ja sisuliselt ühe nupuvajutusega napsata endale osa ühest ihaldusväärsemast kontoripinnast Tallinnas. Loe projekti detailset kirjeldust ning investeeri siin

Reinvest24 tegevjuhi Tanel Orro sõnul on neil selle kontoripinna jaoks juba olemas potentsiaalseid üürnikke ning kõigi eelduste kohaselt sõlmitakse rendileping lähinädalatel. 

Renditulu kuus protsenti kuus

Uusarenduse hind on 2200 EUR/m2, mis sisaldab kõiki seonduvaid kulusid. 2020. aasta neljanda kvartali müügitehingute põhjal oli Tallinna keskmine ruutmeetrihind 2244 eurot. “Meie kinnisvara on uusarendus ja selle asukoht on kesklinna kõrge hinnatasemega piirkonnas, kuid siiski õnnestus see saada Tallinna üldisest keskmisest madalama hinnaga,” sõnas Orro.

Investorile lubatakse 6,55 protsendilist neto üüritulu.

Praeguses olukorras, kus kehtivad koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangud, nägi küll Reinvest24 meeskond kontoripindade nõudluse vähenemist 2020. aasta esimesel poolel, kuid sealt edasi on nõudlus elavnenud ja nüüd on see kasvavas trendis. 

“Usume, et praegu on suurepärane aeg investeerimiseks, samas kui kinnisvarahinnad on sulgemisjärgse šoki tõttu endiselt madalad. Elamute hinnad on Tallinnas viimase kuue kuu jooksul hüppeliselt tõusnud,” tõdes Orro. 

Kui koroonaviiruse leviku olukord stabiliseerub, siis kontoripindade rendihinnad hakkavad üldist trendi jälgima. “Praegu on meie rendihinnaks 13 eurot ruutmeetrist, kuid oleme kindlad, et lähitulevikus tõusevad selle hoone rendihinnad 14-16 eurot ruutmeetrini. See muudab selle kinnisvara väga strateegiliseks investeeringuks, millel on stabiilsed ja ennustatavad tulevikuprognoosid.”

Mitu üüripinda samas kohas

Reinvest24 eesmärk on omada mitu kinnisobjekti samas asukohas ja luua neist kinnisvaraobjektide kogum, et pakkuda investoritele renditootluse paremat stabiilsust. 

Seetõttu kuulub neile juba praegu samas hoones veel kaks äripinda, mis on edukate rahastuste käigus endale investorid leidnud. Esimesega neist saab tutvuda siin ja teisega siin.

Kuidas investeerida kinnisvarasse? 

Näiteks läbi Reinvest24 platvormi on igaühel võimalik investeerida turvaliselt kinnisvarasse alates sajast eurost. Kodust lahkumata on võimalik investeerida nii üürikinnisvarasse kui ka arendusprojektidesse. 

Üürikinnisvara soetatakse teiste investoriga ühiselt, teenides proportsionaalselt igakuist passiivselt üüritulult ning samuti kinnisvara väärtuse kasvult. Kogu haldustöö teeb ära Reinvest24 kinnisvarameeskond. Üüritootlust on oodata 6-8 protsenti aastas ning väärtuse kasv on väljutud objektide põhjal veel sama palju lisaks.

Samuti on võimalik investeerida kinnisvaraga tagatud laenudesse viiel erineval Euroopa turul. Kõik Reinvest24 projektid on investoritele tagatud hüpoteegiga, kusjuures LTV on enamuste projektide puhul 50 protsenti ning intressimäär 13-15 protsenti.

Reinvest24 platvorm on tegutsenud üle kolme aasta, selle aja jooksul on rahastatud üle saja projekti, mis on keskmiselt teeninud investoritele ~14 protsenti tootlust. See on märkimisväärne tulemus, arvestades, et siiani ei ole ükski projekt ebaõnnestunud. 

Meeskond on aastate jooksul läbi viinud üle kümne miljoni euro väärtuses investeeringuid, mis koosnevad erinevatest kinnisvaraprojektidest, mida on rahastanud nende investorid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.