Eesti fintech muutis nime, sest vana muutus eksitavaks

Iute Groupi tegevjuht Tarmo Sild on rahul ettevõtte edusammudega.Foto: Iute Group

Eesti finantstehnoloogia ettevõte IuteCredit Europe muutis oma nime ja muudab ka brändi, sest mõlemad on aja jooksul uuenenud ärisuundadele jalgu jäänud. Kui ärinime muutus jõustus äriregistris aprilli lõpus, siis brändivahetus kõigis riikides võtab aega aasta lõpuni.

Iute Groupi juhi Tarmo Silla sõnul algas Eestis nimevahetus hiilivalt juba aasta algusest. “Iute on finantsteenuste ettevõte: lihtsaim, kiireim ja inimlik. Iute vahendab ja teostab makseid, annab laene, pakub investeerimisvõimalusi ning vahendab kindlustust, selgitas Sild. Ta lisas, et ühes nende riigistegutsetakse täispangana ja mujal alles arendatakse oma rahateenuseid. 

“Meie kliendibaas kasvab, sest kliendid vajavad meie pakutavaid rahateenuseid. Me pakume neid rahateenuseid, sest kliendid on nõus nende eest maksma.”

Kuigi ametlikult on kontserni uus nimi Iute Group AS alates aprilli lõpust, siis vaikselt on nad uue nimega harjutanud nii ettevõtet kui teisi Eestis juba jaanuarist. “Äsja lõppenud rahvusvahelise võlakirjakampaania viisime võimalikult palju läbi juba kui Iute Group ning brändina kui lihtsalt Iute,” selgitas Sild ja lisas, et Iute ei ole enam ainult Credit, vaid kõik isiklikud rahaasjad.

Silla sõnul on 15 aastat tagasi asutatud Iute kasvanud välja esialgsest krediiditoodete ärist ning haarab täna endasse ka hoiused, investeeringud, kindlustustooteid ja makselahendused. “Sarnase arengukõvera on läbi teinud ka mitmed Eesti finantsasutused, lihtsalt Iute tegutseb teistes riikides ning meie teenused on üles ehitatud tehnoloogiale ja rahvusvahelisele skaleeritavusele,” lisas Sild.

Iute Groupi turundusjuhi Lasse Soola sõnul on muutuse peamine eesmärk ajakohastada brändi ja ettevõtte väärtuseid nii, et need ei piirduks vaid laenuäriga. Tema sõnul toob laiem teenustevalik kaasa ka uued sihtrühmad. 

“Brändiuuenduse suurim väljakutse on uuendada Iute veebide, mobiiliäpi, ja esinduste ning partnerite väljanägemist. Projekt hõlmab ligi 4900 partnerit ja edasimüüjat, kes pakuvad meie lahendusi ja teenuseid ning 67 sularahaautomaati Balkani riikides,” rääkis Sool. Brändiuuendus plaanitakse lõpule viia 2023. aasta jooksul. 

Iute Group on 2008. aastal Eestis asutatud finantstehnoloogia ettevõte. Kontserni tütarettevõtted pakuvad järelmakse, makseteenuseid, investeerimisvõimalusi ning pangandus- ja kindlustustooteid. Iute teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Iute finantseerib laenuportfelle omakapitali, hoiuste ning Frankfurdi börsi ja Nasdaq Balticu põhinimekirjas olevate tagatud võlakirjadega. Alates 2023. aastast on Iute Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri peasponsor.     

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.