IuteCrediti blogi

Ambitsioonikas võlakirjapakkumine läks üle ootuste edukalt: IuteCredit on nüüd Balti börsidel kaubeldav

Pakkumise esialgne maht oli 50 miljonit eurot, mis märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle.Foto: IuteCredit

Alates esmaspäevast (11. oktoobrist) saab Tallinna börsil kaubelda finantstehnoloogiaettevõtte IuteCrediti võlakirjadega, mis on paralleelselt noteeritud ka Frankfurdi börsil.

Nasdaq teatas, et esmaspäeval, 11. oktoobril noteeriti Balti börside võlakirjanimekirjas IuteCredit Finance’i võlakirjad (kauplemistähis: IUTE110026A). Ametlikult on võlakirjad noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

Tagatud võlakirjaemissiooni kogumaht on 75 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 100 eurot ning aastane kupongimäär 11%, mida makstakse välja kaks korda aastas.

Pakkumine märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle

IuteCredit Finance’i võlakirjade noteerimine on jätk ettevõtte poolt läbi viidud avalikule võlakirjapakkumisele, mille käigus said võlakirju märkida Eesti, Läti, Leedu ja Saksamaa jae- ja kutselised investorid.

Pakkumise esialgne maht oli 50 miljonit eurot, mis märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle. Sellest tulenevalt suurendas Iute pakkumise mahtu 25 miljoni euro võrra. Pakkumises osales enam kui 2500 jaeinvestorit ja 30 kutselist investorit.

Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Otsa sõnul on rõõm näha, et IuteCredit Finance viis oma ambitsioonika võlakirjapakkumise edukalt läbi ja on nüüdsest Balti börsidel kaubeldav.

Eesti ettevõte soovis tegutseda ka kodumaal

IuteCrediti juht Tarmo Sild ütles, et Baltikumi võlakirjaturule liiguti, et teenida raha kohalike jaeinvestorite abiga ja jagada teenitavat raha kohalike jaeinvestoritega. “Nõudlus võlakirjade järele ületas meie ootused, kuigi ajastasime oma emissiooni pikalt ette,” lausus ta.

2008. aastal asutatud IuteCredit on Eesti ettevõte, mis pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% ettevõtte omanduses olevate tütarettevõtete kaudu oma- ja laenukapitali abil. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis.

Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaq.comnasdaqbaltic.com.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.