Tahad osta krüptot, aga ei tea kust alustada? Läbima pead järgmise protsessi

Sellega, kuidas osta krüptovaluutat, saab hakkama hakkama igaüks, kellel internetikasutamise baasoskus olemas.
Sellega, kuidas osta krüptovaluutat, saab hakkama hakkama igaüks, kellel internetikasutamise baasoskus olemas.Foto: Shutterstock

Krüptoraha buum on kestnud juba paar aastat ja paljud on sellega teeninud päris korralikke summasid. Kui sa pole varem krüptoga kaubelnud, võib see esialgu tunduda keerulise ja kaugena, kuid tegelikult pole asi internetipangas toimetamisest just palju keerulisem. Vaatamegi siin, kuidas asjaga pihta hakata.

Viimased nädalad on krüptovallas toonud kaasa päris korralikke hinnakorrektuure. Suured kõikumised väärtuses käivad aga krüptoraha juurde. Praegune suur hinnalangus pole kaugeltki esmakordne. Ka 2018. aastal kirjutas näiteks Äripäev, kuidas hinnad langesid lausa 75%.

Sealjuures kirjutas näiteks Rikas Geenius paari kuu eest USA riskifondi Seeking Alpha analüüsile toetudes, et näiteks Bitcoinil on jätkuvalt potentsiaali oma väärtust kordades ja kordades kasvatada.

Praegu, kui hinnad intressitõusude taustal kukuvad, on tõenäolistelt aga just kõige parem aeg krüptosse investeerimisega alustada.

Esiteks pead muidugi otsustama, millisesse krüptovaluutasse investeerida tahad. Valik on väga suur ja tähele tuleks panna, et valikusse ei langeks halva teenimisväljavaatega nn shitcoin’id.

Järgmine samm on aga müügiplatvormi väljavalimine, sest ka neid tegutseb erinevaid. Õpetame siin, kuidas kauplema hakata maailma suurima, igapäevaselt kümnete miljonite eest tehinguid tegeva platvormi Binance näitel. Binance on mõistlik valik ka seetõttu, et pakub väga pikka nimekirja krüptovaluutadest, millega tehingud saab teha.

Krüptoraha ostmine algab konto loomisega

Laias laastus tuleb enne ostmist läbida kolm etappi: konto loomine, isiku tuvastamine ja kontole raha kandmine.

Konto avamine on lihtne, seda saab teha oma emaili, telefoninumbri või siis Apple’i ja Google’i profiile kasutades.

Kui oled oma emaili sisestanud, selle kuuekohalise koodiga üle kinnitanud, tuleb aktiveerida ka teine audentimisviis. See on vajalik, kuna krüptomaailm on oma anonüümsuse tõttu huviobjektiks nii häkkeritele kui kelmidele.

Topeltautentimiseks tuleb Binance’i lehelt leida üles „Security“ nime kandev alaplokk ja telefoni alla laadida Google Authentificatori äpp, kuhu iga sisselogimiskatse korral saadetakse eraldi kinnituskood, mis tuleb siis Binance’i keskkonda pääsemiseks sisestada.

Järgmiseks sammuks on oma isiku tuvastamine. Selleks tuleb enda ID-kaardist teha foto või see sisse skännida ja Binance’i kontole üles laadida.

Kanna kontole raha

Reaalse tehingu tegemiseks tuleb pärast konto avamist kanda sinna ka raha, mille eest hakkad tehinguid tegema. Seda saab teha nii hariliku pangaülekandega kui ka pangakaardi abil.

Pangaülekanne on tasuta, kuid raha laekumine võib võtta natuke aega. Kui kibeled juba oma esimest tehingut tegema (ja pärast kontole raha laekumist võidki sellega kohe pihta hakata), võib pangakaart aidata sul summasid kiiremini liigutada.

Kui need sammud on astutud, polegi muud, kui aga kauplema!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.