Sisuturundus

Mitmekesise ja magusa portfelli loob P2P investeerimine Investlys

P2P ehk ühisrahastusplatvormi investeerimisest on saanud üks kiiremini kasvavaid investeerimisvõimalusi. Selliselt investeerimine aitab hoida oma portfelli likviidse ja liikuvana, lubab kena tootlust ja sobib ka täiesti algajale. Investly P2P platvorm võimaldab alustada investeerimise teekonda näiteks kas või 10 eurost või naelast. 

Miks Investly? 

Investly on 2014. aastast tegutsenud ettevõte, mis pakub investeerimisvõimalusi faktooringus nii Eestis kui ka Ühendkuningriigis. Oma tegevuses on ettevõte väga läbipaistev ning investeerijale on sillutatud tee turvaliseks ja mugavaks raha paigutamiseks.

Investly pakub arvete, mitte laenude rahastamist. Selle eeliseks on lühiajalisus ning väiksem maksejõuetuse risk. Faktooringu rahastamist eristab laenude rahastamisest see, et rahastatakse juba reaalselt toimunud äritehinguid. Investly ütleb ise selle kohta, et tegu pole mitte lihtsalt raha väljalaenamisega või pelgalt suvaliste nõuete ostmisega, vaid toimivate ning kontrollitud ärisuhete ja tehingute rahastamisega. 

Iga investeerija jaoks, olgu ta algaja või professionaalse mõttekäigu ja strateegiaga, on õnnestumise aluseks hea informeeritus. Erinevalt mõnest teisest P2P platvormist on Investly panustanud juba eelnevalt nii arve müüja kui ka ostja krediidivõimekuse ja maksejõuetuse põhjalikku hindamisse ja kontrolli. See tagab investeerijale selge ülevaate arvele pakkumise tegemisel. Näiteks möödunud aastal Eestis Investly kaudu rahastatud 4591 arvest läks “hapuks” vaid kaks ehk 0,04% ning sedagi üksnes ühes ärisuhtes. 

Loovutatava nõude aluseks on juba tehtud töö või kaup ning ostjalt võetakse kinnitus arve tasumise kohta. Alles siis, kui kontroll on tehtud ja kinnitus käes, läheb nõue üles pakkumisele. Oma protsessi jaotab Investly laias laastus kolmeks: esmalt välistada igasugune pettuse risk (et tegu oleks reaalsete nõuetega ning osapoolte vaheline ärisuhe oleks ka kontrollitav ja võimalusel pikaajaline), seejärel minimeerida vaidlusrisk (et arvet tasuma kohustatud isik ei saaks arvet ja tasumiskohustust vaidlustada) ning kolmandaks veenduda, et ärisuhte osapooled on ka finantsiliselt piisavalt võimekad, et oma kohustusi täita. Nende meetmetega on suudetud tuua investoriteni hea tootlus ning madal default rate

Kuidas aitab Investly kaasa portfelli mitmekesistamisele? 

  • Investlys on investeerimise periood lühike, keskmiselt 45 päeva. See hoiab portfelli liikumises ja investori raha ei ole lukustatud ühte projekti aastateks.
  • Suured aastaintressi määrad (APR).
  • Ajakulu vähendamiseks saab investeeringud automatiseerida enda seatud tingimuste järgi.
  • Investeerimisega ei kaasne teenustasusid.
  • Investly kohustab arve müüjaid arveid tagasi ostma, kui arve tasuja on sattunud makseraskustesse.
  • Nii faktooringu klient kui ka investeerija on Investlyle võrdselt olulised, mis tagab avatuse tingimuste, hinnapoliitika, läbipaistvuse, hea klienditeeninduse jms osas. 

Miks on praegu hea aeg pakkumistega liitumiseks? 

Investly laialdase kliendibaasi läbi saab näpu kasta erinevate tööstus- ja teenindussektorite meepotti, olenevalt sellest, kus midagi parasjagu “õitseb”. Riskide hajutamiseks on mitmekesine portfell investeerijale esmatähtis. 

Arvete mahud on platvormil suuremad kui eales varem ja investeerimiseks seega väga magus aeg. Seda eriti tänavu, mil majandus väljub kriisist ja ettevõtted vajavad rohkesti kapitali nii igapäevase äri lünkadeta toimimiseks kui ka arenemiseks. Intressi aastane määr jääb 8–15 protsendi vahele, kuid selle suve buum on kasvatanud tavapärast keskmist aastaintressi lausa 2 protsendi võrra. 

Investeerides Investlys saab toetada nii Eesti ettevõtteid ja majandust kui ka saada osa välisturgudest. Rohkem infot investeerijale leiab ülevaatlikust abikeskusest. Vaata täpsemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.