Kui oled piisavalt kaval, hakkavad säästud lumepallina kasvama. Selle nipi nimi on liitintress

Kreditex Ühisraha maksab investeeringu pealt intresse iga kuu. Nii on liitintressi lumepallina veerema panemine palju lihtsam. Fotol ettevõtte juht Jekaterina Rozenštrauch. (c) Foto: Sergei Zjuganov
Kreditex Ühisraha maksab investeeringu pealt intresse iga kuu. Nii on liitintressi lumepallina veerema panemine palju lihtsam. Fotol ettevõtte juht Jekaterina Rozenštrauch.Foto: Sergei Zjuganov

Öeldakse, et kuus saja euro juurde teenimiseks peab rohkem töötama, miljoni teenimine on aga paratamatus.

Kui päris aus olla, siis see rahvatarkus siiski päris täielikult tõele ei vasta. Kui piisavalt nutikalt tegutseda, võib ka üsna väikese summaga alustades mõõduka ajaga teenida iga kuu mõned sajad eurot passiivset tulu.

Sealjuures pole niisuguse summa juurde teenimiseks vaja eriti palju pingutada, tuleb leida lihtsalt sobiv investeerimisviis. Et ka saja euro teenimine muutuks automaatseks, on mõistlik hakata tasapisi investeerima summasid nii, et kogunema hakkaks intress, mis lumepallina veeredes sinu säästude summat eksponentsiaalselt kasvatama hakkab.

Teenitud summad tagasi raha kasvatama

Liitintressi põhimõte seisneb selles, et raha säästes ja seda investeerides ei võta me kohe neilt laekuvaid intresse välja, vaid jätame ka sisse tulnud raha protsente koguma. Kui otsida liitintressi põhimõtte kirjeldamiseks piltlikku võrdlust, siis seda võiks kõrvutada lumepalliga, mis mäest alla veeredes enda külge lund kerib. Iga korraga lumepalli pind aga kasvab ja tänu sellele on iga ringiga suurem ka lume hulk, mis talle külge hakkab.

Kui rahanumbrite juurde tagasi tulla, siis võime näiteks ette kujutada olukorda, kus inimesel on kogunenud 2000 eurot vaba raha, mida soovitakse panna kuhugi intressi teenima. Kui intressi suuruseks on 10% aastas, siis esimese aasta jooksul teenib sellega 200 eurot ning kahe aasta jooksul juba 400 eurot.

On asutusi, kes maksavad intressi vaid kord aastas, aga ka teisi, näiteks Kreditex Ühisraha, kes maksab intressi investoritele tagasi iga kuu. Kui võtta iga kuu tasuks makstav summa ja selle asemel, et see ära kulutada, panna juurde tekkinud summa ka ise koos algse investeeringuga raha teenima, hakkavad summad aja jooksul üha kiiremini kasvama. Kui lähtuda kirjeldatud näitest, siis sellisel juhul on teise aasta lõpuks juurde tekkinud juba 440 eurot ehk kümnendiku võrra rohkem kasumit, kui siis, kui lasta summal niisama seista.

Iga aastaga kasvab kasumi aina rohkem. Nelja aasta puhul tekib esialgsest 2000 eurost liitintressi kasutades juba 978 eurot kasumit, kümne aastaga aga 3414 eurot. Kui liitintressi süsteemi mitte kasutada ja neilt summadelt lihtsalt intressi koguda, ilma seda omakorda raha juurde teenima hakkaks, oleks kümne aasta pärast kasumiks vaid 2000 eurot.

Lisaks säästmine annab veel hoogu

Lumepalliefektile annab hoogu juurde veel seegi, kui esialgsele panusele ja intressile lisada juurde igakuiselt väike summa, mida oma igapäevakulude juures kõrvale pannakse. Näiteks kui eelnimetatud 2000 eurole liitintressiga panna juurde veel iga kuu 50 eurot, siis tekib kahe aastaga kasumina juurde juba üle 563 eurot.

Vaatame seda tabeli kujul, kui kahe aasta jooksul on pandud 10% aastaintressiga teenima 2000 eurot.

Liitintress?eijahjah
Igakuine lisainvesteering 50 €?eieijah
Summa kahe aasta pärast2400 €2440 €3763 €
Kasum kahe aasta pärast400 €440 €563 €

Kui jutu alguses märgitud igakuise sajaeurose laekumise juurde tagasi tulla, siis liitintressi olemasolul hakkab 2000 eurose alginvesteeringu ja igakuiselt lisanduva 50 euro puhul sada eurot juurde tulema juba neljandaks aastaks.

Varem nõudis liitintressi süsteemi sisseseadmine omajagu tähelepanu, sest iga kuu pidi meeles hoidma, millal intress laekub, et see siis kohe investeeringusse tagasi suunata. Nüüd on selleks aga loodud palju lihtsamad võimalused. Näiteks on olemas Kreditex Ühisraha Autoinvesti nime kandev investeerimisrobot. Selle abil saab suunata laekuvad investeeringute tagasimaksed automaatselt uutesse projektidesse ja nii selle vaeva sisuliselt ära unustada.

Finantsinspektsiooni tarbijaveebist https://www.minuraha.ee/ saad erapooletut infot, kuidas oma rahaasju korraldada. Üksnes usalduslikus koostöös saame leida häid lahendusi. 

Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge finantsteenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige meie spetsialistidega.

Mõiste „investor“ kasutatakse ühisrahastamise platvormi finantseeritavate laenuandjate suhtes, kes ei ole investorid väärtpaberituru seaduse § 6 mõistes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.