Krüptorahaga saab maksta pea kõikjal. Selleks vajad vaid õiget pangakaarti

Binance'i Visa kaart vahetab arveloleva krüptoraha makstes automaatselt selle eurodeks või muuks vajalikuks valuutaks. (c) Foto: Shutterstock
Binance'i Visa kaart vahetab arveloleva krüptoraha automaatselt eurodeks või muuks vajalikuks valuutaks.Foto: Shutterstock

Et krüptovaluuta on tulevikuraha, teavad paljud ettevõtted ja kohti, kus krüptoga kaupade ja teenuste eest tasuda saab, on üle maailma terve rida: Air Baltic müüb meile lennukipileteid ja USAs saab autokaupmeeste käest selle eest osta isegi autosid.

Kuigi suur osa poodidest ja teenindusasutustest veel krüptot otse vastu ei võta, saab tegelikult juba praegu enamiku oma igapäevastest ostudest teha krüptovaluutas. Selleks pakub võimaluse maailma suurima krüptoplatvormi Binance’i Visa maksekaart.

Seega, kui soovid oma krüptovaluutas olevat raha igapäevaelus kasutusele võtta, pole selleks enam vaja krüptot hakata platvormi kaudu müüma ja sellega aega kulutada: oma toidukoti, õlle või kommunaalide eest saad maksta otse krüptos.

Kuidas krüpto Visa töötab?

Binance’i Visa kaardi näol on tegemist hariliku deebetkaardiga ja seda on võimalik kasutada tasumiseks kõikjal, kus Visat vastu võetakse, nii Eestis kui välismaal. Selle saab ühendada ka nii Google Pay kui Samsung Payga. Kuni 50-eurose ostu tegemiseks olemas ka viipemaksevõimalus.

Kaardi tööpõhimõte on lihtne: see on seotud sinu Binance’i krüptokontoga. Kui kaardiga maksad, läheb päring pangast sinu Binance’i kontole, kus seisev krüptoraha konverteeritakse selle hetke vääringu järgi automaatselt kas eurodesse või mõnda teise vajaminevasse vääringusse ja need kantakse tehingu eest kaupmehele üle.

Krüptovaluutasid, millega tasuda saab, on terve rida. Sealjuures peab tähele panema ühte nüanssi: enne, kui kaardiga maksma hakkad, tuleb kontol ära määrata, milliseid krüptovaluutasid tohib maksmiseks kasutada. Kui arvel on rohkem kui üks valuuta, siis saab paika panna ka selle, millises järjekorras neid kasutusse võetakse. 

Kui sa ise järjekorda ära määrata ei soovi, siis kõigepealt vaatab süsteem, kas sul on arvel Binance Coini ehk BNB-d. Kui ei või kui see valuuta saab kasutatud, konverteeritakse järgnevalt Binance USD-d, seejärel Bitcoini ja nii edasi. Täpsema nimekirja, milliseid valuutasid kasutada saab, leiad Binance’i kodulehelt

Krüptorahaga makstes saab alati osa summast tagasi

Kaardi avamine ja hoidmine on täiesti tasuta. Maksta tuleb tehingu pealt vaid 0,9% suurust teenustasu. Sealjuures annab Binance aga iga ostu pealt kuni 8% kulutatud summast tagasi, nii et kaardiga on võimalik tegelikult hoopis raha teenida. Nii suurt summat ei saa tagasi ühegi teise kaardiga.

Krüptokaardi tellimiseks ava lihtsalt Bincance’i konto, lisaks veel paar hiireklõpsu ja kaart jõuabki sinu postkasti. Kui sa tahad kaarti kasutada vaid internetis maksmiseks ja selleks piisab ka lihtsalt virutaalsest kaardist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.