Sisuturundus

Tartlannast investor: “Soovitan investeerimisega alustada isegi siis, kui saad palgast kõrvale panna vaid 50 eurot kuus.”

Kinnisvarasse investeerimist võib alustada kasvõi 50 euroga ning teenida enam kui 11% tootlust aastas.Foto: Shutterstock

Investeerimine pole ammu enam vaid priviligeeritute pärusmaa ja kohe kindlasti ei pea paika müüt, et investor peab alustades olema rikas kui troll. Tänases muutunud maailmas on investeerimisvõimalus pea igaühel, kel selleks soovi ja pealehakkamist peaks olema. 

Tartlanna Sigrid Klaas alustas investeerimist EstateGuru ühisrahastusplatvormil käesoleva aasta juulis. Algajat investorit ajendas tema enda sõnul soov end proovile panna ning palgale lisa teenida. “Meil on abikaasaga ühine unistus, et sooviksime tulevikus mõnda väikelinna, Türile või Paidesse kodu soetada. Kinnisvara on aga sealgi kallis ja palgast seda niisama kõrvale ei pane. Vanustki juba nii palju, et pangast head laenu enam ei saa,” selgitab naine, miks EstateGuru platvormi kasuks otsustas.

Alusta väikeste summadega

EstateGuru puhul on tegemist piiriülese kinnisvaralaene vahendava platvormiga, mis pakub kinnisvaraga tagatud investeerimisvõimalusi nii jae- kui ka professionaalsele investorile. 

Klaas leidis EstateGuru internetist, viis ennast investeerimisvõimalustega kurssi ja otsustas alustada.

“Ma vaatasin sobiva kinnisvaraobjekti välja, mille laenu rahastada soovin ning investeerisin 55 eurot. Tootlus tundus ka sobivat ning nüüd ma jälgin, kuidas raha koguneb,” ütleb Klaas. “55 eurost peaks aasta pärast saama 65 eurot,” näitlikustab ta investeeringu tootlust.

Laenuvõtja teostab tagasimakseid vastavalt maksegraafikule ja investorid saavad jälgida kõiki makseid ning portfelli seisu kasvõi oma nutitelefonist.

Algajana on väga mugav kasutada funktsiooni Auto Invest. See on hea lahendus investoritele, kes tahavad nautida investeerimise vilju, kuid eelistavad selleks passiivsemat meetodit. Kannad EstateGuru kontole vahendeid, sätestad investeerimiskriteeriumid ning Auto Invest hoolitseb kõige muu eest. See on ka parim meetod maksimaalselt hajutatud portfelli loomiseks.

Järjekindlus viib sihile

Klaas on võtnud eesmärgiks panna igas kuus oma palgast 55 eurot kõrvale, et see uude laenu investeerida. Ta avaldab lootust, et nii peaks tal aasta pärast juba korralik portfell koos olema, mis juba ka arvestatavat tulu teenib.

EstateGuru platvormil võibki kinnisvarasse investeerimist alustada kasvõi 50 euroga ning teenida enam kui 11% tootlust aastas. Kinnisvaraga tagatud laenud on olnud läbi aegade üks turvalisemaid varaklasse ning läbi EstateGuru platvormi on võimalik oma investeeringuid hajutada kaheksa erineva riigi kinnisvara projektide vahel. 

Siinkohal jääb ära ka taustauuringu tegemise vaev, sest EstateGuru toetub otsuste tegemisel laiapõhjalistele riskihindamise meetoditele ning analüüsib sadu nüansse. Sadade laenutaotluste hulgast üle Euroopa avalikustatakse investeerimiseks vaid tugevaimad riskihindamise läbinud projektid.

Klaas tõdeb, et kuigi mõnes kuus on intresside laekumine viibinud põhjusel, et laenuvõtja pole oma maksegraafikust kinni pidanud, loodab ta lõpuks ikkagi soovitud tulu teenida ja seatud eesmärgid täita. “Soovitasin ka oma abikaasale investeerimisega alustada, sest see 50 eurot kuus pole ju palju,” räägib Klaas ja kinnitab, et tema kavatseb investeerimisega igal juhul jätkata. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.