Binance aitas kinni nabida rahvusvahelise haardega krüptokurjategijad

Binance'i jõupingutused hõlmavad mitte ainult krüptokuritegevuse vastu võitlemist, vaid ka kasutajate harimist ja regulatiivsete nõuetega vastavuses olemist.Foto: Shutterstock

Krüptovaluutade kauplemisplatvorm Binance on viimastel aastatel teinud koostöös õiguskaitseorganitega üle kogu maailma märkimisväärseid edusamme, et võidelda krüptokuritegevuse vastu ja tõsta krüptovaluutade usaldusväärsust.

Ühe peamise eduloona saab välja tuua Binance’i koostöö Hollandi ja Argentina ametivõimudega krüptovaluuta kasutajate kaitsmisel. Näiteks aitas ettevõte Hollandi ametivõimudel kätte saada miljoneid eurosid, mis varastati hasartmänguplatvormil toime pandud pettuse käigus. Binance’i rahapesuvastased tuvastusvahendid ja analüüsivõimalused mängisid kahtlase tegevuse tuvastamisel ja kahtlusaluste jälgimisel olulist rolli.

Hollandis aidati politseil tabada kamp küberpätte 

Hollandi Fiskaaluuringute ja Uurimisteenistus (FIOD) uuris suuremahulist pettust hasartmänguplatvormil ZKasino. Platvorm esitles end hasartmängu ja plokiahela kasiinona, mis lubas investeeringute tagastamist 30 päeva jooksul. Tegelikkuses oli plokiahela nutileping seadistatud selliselt, et sealt ei oleks raha kunagi tagasi saanud. 

Binance’i finantskuritegevuse vastavus- ja uurimismeeskond aitas Hollandi ametivõimudel tuvastada kahtlustatava, kes kasutas Binance’i kontot, pakkudes õiguskaitseorganitele tehingute jälgimist ja jagades vajalikke andmeid.

Argentina politseid aidati Trooja viirusega võitlemisel

Argentina õiguskaitseorganid avaldasid Binance’ile tänu koostöö eest suure krüptojõugu tabamisel. Argentina küberkuritegevuse osakonna eksperdid tõid esile Binance’i panuse teabe analüüsimisel. Juhtum, kus kasutati Brasiilia Trooja viirust ettevõtete kontode tühjendamiseks, näitas, kui oluline on rahvusvaheline koostöö sellistes keerulistes juhtumites.

Globaalne koostöö ja koolitus

Binance ei keskendu kasutajate kaitsmisel vaid üksikjuhtumitele. Eelmisel aastal vastasid Binance’i meeskonnad rohkem kui 58 000-le õiguskaitseorganite päringule ja viisid läbi umbes 120 koolitust, et jagada oma teadmisi õiguskaitseorganitega üle kogu maailma. See näitab, kui oluliseks peab Binance Web3 ökosüsteemi turvalisuse tugevdamist.

Tänavu aprillis korraldas Binance rahvusvahelise õiguskaitse koolituspäeva, kus osales üle 1300 esindaja 86 riigist. See üritus rõhutas Binance’i juhtpositsiooni koostöös õiguskaitseorganitega ja nende pühendumust ühises krüptokuritegevuse vastases võitluses. Koolituspäev hõlmas laia valikut teemasid, sealhulgas küberkuritegevuse tuvastamist, rahapesu tõkestamist ja krüptoraha ökosüsteemi turvalisuse parandamist.

Positiivsed tulemused ja tulevikuväljavaated

Chainalysis’i hiljutises 2024. aasta krüptokuritegevuse raportis on välja toodud, et krüptokuritegevusega seotud tehingute kogumaht langes 2023. aastal 0,42 protsendilt 0,34 protsendile. See näitab, et Binance’i ja teiste krüptovaluutabörside koostöö õiguskaitseorganitega on andnud kuritegevuse vähendamisel positiivseid tulemusi.

Õiguskaitseorganid jäävad krüptokuritegevuse vastases võitluses alati eesliinile, kuid krüptovaluutabörsid nagu Binance on nende olulised liitlased. Binance on näidanud, et krüpto võib olla usaldusväärne ja turvaline investeerimisvahend, aidates kaasa raha vabaduse suurendamisele ja tuleviku finantslahenduste arengule.

Binance’i missioon ja kohustused

Binance’i missioon on kaitsta kasutajaid ja toetada kogu ökosüsteemi terviklikkust. Ettevõtte jõupingutused hõlmavad mitte ainult krüptokuritegevuse vastu võitlemist, vaid ka kasutajate harimist ja regulatiivsete nõuetega vastavuses olemist. Binance on pühendunud oma kasutajate ja laiema avalikkuse huvide kaitsmisele, et krüptoturud oleksid turvalised ja usaldusväärsed.

Binance’i tegevus ja koostöö õiguskaitseorganitega aitab muuta üldsuse arusaama krüptovaluutadest, tõsta nende usaldusväärsust ja tõestada, et krüpto ei ole kurjategijate varjupaik, vaid turvaline ja arenev finantsinstrument.

Binance jätkab oma juhtrolli krüptovaluutade maailmas, keskendudes kasutajate kaitsmisele ja ökosüsteemi terviklikkuse säilitamisele. Nende hiljutised saavutused koostöös Hollandi ja Argentina ametivõimudega, samuti laiem koostöö ja koolitused õiguskaitseorganitega kinnitavad Binance’i pühendumist võitlusele krüptokuritegevuse vastu ja usalduse suurendamisele krüptovaluutade maailmas. 

Binance’i tegevus näitab selgelt, et ettevõte on võtnud südameasjaks kasutajate ja üldsuse huvide kaitsmise, aidates sellega kaasa krüptovaluutade tuleviku kujundamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.