Aimad uduselt, mis on krüptoraha ja mis rolli mängib Web3? Turuliider Binance toob asjasse rohkem selgust

Binance Academy eesmärk on luua keskkond, kus saab jätkata Web3 õppimist ja mis aitab kaasa digitaalse tuleviku loomisele, mis on avatud, läbipaistev ja kasutajakeskne.Foto: Shutterstock

Krüptoraha ja plokiahela tehnoloogia on popp teema küll, aga vaid käputäis inimesi tunneb end web3 kontseptsioonist rääkides kindlana. Maailma üks juhtivaid krüptokauplemisplatvorme Binance võttis selle murekoha tõsiselt ette. 

2023. aastal läbi viidud YouGovi ja Consensysi uuringust selgub, et 92 protsenti aimab, mis on krüptoraha, kuid vaid kaheksa protsenti on tuttav Web3 kontseptsiooniga. Need kaks on aga omavahel tihedalt seotud, mistõttu on oluline krüptoinvesteeringutest huvitatutele selgitada, mis on Web3 plokiahel, ja aidata neil mõista digitaalse finantsmaailma põhimõtteid ja võimalusi.

Üks maailma juhtivaid krüptokauplemise platvorme Binance on krüptohariduse oma südameasjaks võtnud. Tegemist on krüptokauplemisplatvormiga, mis on saavutanud liidrirolli just tänu pühendumisele plokiahela tehnoloogia populariseerimisel ja kasutajate harimisel Binance Academys.  

Binance Academy eesmärk on luua keskkond, kus saab jätkata Web3 õppimist ja mis aitab kaasa digitaalse tuleviku loomisele, mis on avatud, läbipaistev ja kasutajakeskne.

Sealjuures ei ole tähtis, kas olete krüptoteekonna alguses või kogenud krüptoinvestor, sest digitaalsete varade tööstus areneb pidevalt. Iga päev tuuakse turule uusi krüptotooteid ning kerkivad esile uued võimalused ja riskid ehk alati on midagi uut õppida. 

Ja just siin tuleb appi Binance Academy, mis on võtnud oma eesmärgiks teha Web3 teadmised kättesaadavamaks, et rohkem inimesi saaks selle uuendusliku valdkonnaga tegeleda.

Web3 haridus massidesse

2018. aastal avatud akadeemia kasutajaskond kasvas ainuüksi 2023. aastal võrreldes aasta varasemaga 62 protsenti. Krüptokauplemisplatvormil on tänaseks kokku üle 39 miljoni kasutaja kogu maailmas, mis näitab kasutajate nõudlust kvaliteetse hariduse järele selles valdkonnas.

Binance pakub mitmeid vahendeid ja ressursse, et harida nii algajaid kui ka edasijõudnuid Web3 ja plokkahela tehnoloogia osas. Binance Academy pakub laia valikut tasuta artikleid, veebikursusi, õppeprogramme ja erinevaid töötubasid, kus saab selgeks kõik alates põhimõistetest kuni keerukamate teemade või kauplemisolukordadeni. 

Platvorm on vajalik teadmiste kogumise koht ka neile, kes soovivad ammutada infot digitaalsete varade ja plokiahela tehnoloogia kohta.

Algajad saavad platvormil põhjalikult uurida krüptovaluutaga kauplemise juhendit või panna proovile oma senised teadmised, läbides kuus lühikest sissejuhatavat kiirkursust, mis on kõigile tasuta. 

Teeni raha juba õppimise ajal

Akadeemias on mõeldud ka nendele, kes soovivad teadmisi omandades krüptoraha teenida. Ainuüksi 2023. aastal jagati kahe miljoni dollari väärtuses preemiaid neile, kes osalesid Binance Academy “Learn and Earn” kampaaniates.

Edasijõudnutele, kes on juba põhitõdedega tuttavad ja soovivad veidi süveneda, pakub Binance Academy valikut kesktaseme kursusi, mis hõlmavad selliseid teemasid nagu plokiahel, krüptovaluuta ja DApps.

Miljon plokiahela inseneri

Binance teeb koostööd juhtivate haridusasutustega üle maailma, et pakkuda plokiahela tehnoloogia töötubasid ja kursusi. Tänu sellele on üle 19 000 üliõpilase enam kui 200 ülikoolist 45 riigis saanud võimaluse osaleda Web3 haridusprogrammides. 

Möödunud aastal allkirjastas Binance Academy koostöös Blockchain Centeriga programmi “Global University Outreach”, mille eesmärgiks on integreerida plokiahela haridus enam kui 200 ülikooli õppekavadesse enam kui 50 riigis. Programmi raames pakutakse erikoolitust enam kui 300 ülikooli õppejõule ja luuakse akadeemiline teadmistepank, mille laiem eesmärk on koolitada 2026. aastaks rohkem kui miljonit plokiahela inseneri. 

Binance Academy aitab kaasa globaalse teavitusprogrammi skaleerimisele ja plokiahela hariduse edendamisele. Blockchain Center vastutab programmi haridus- ja koolituskomponentide eest.

Lisaks õppeprogrammidele on Binance Academy avaldanud üle 500 haridusartikli ja märksõna alates krüptoturvalisusest kuni tehnilise analüüsini. Neid artikleid on lugenud üle 27 miljoni inimese, keda huvitavad plokiahel, Web3 ja krüptovaluutad.  

Binance näeb, et just haridus on võti kasutajate kaitseks ja üldise kasutajakogemuse oluline osa. See aitab kaasa, et kasutajad mõistaksid põhjalikult investeerimisega seotud riske. Lisaks pakub Binance Academy selgitavaid videoid ja konkreetseid riskihoiatusi, mis aitavad kasutajatel uute funktsioonidega ilma probleemideta hakkama saada. 

Kuna krüptotööstus on pidevas muutumises, jälgib Binance regulaarselt kauplemisteavet, et aidata kasutajatel püsida kursis uusimate arengutega ja ka riskidega ja ning varustada neid vajalike tööriistade ja teadmistega informeeritud otsuste tegemiseks.

Ammuta tarkusi koos teistega!

Krüptoharidus ei ole lihtsalt trend – see on meie kiire tempoga digimaastikul hädavajalik teadmistepagas. Binance Academy sammub pikkade sammudega ja pidevalt laienevate ressurssidega selle haridussuuna esirinnas, tagades, et igal inimesel algajast eksperdini on krüptomaailmas navigeerimiseks vajalikud tööriistad, sest tõeline finantsvabadus praegusel digiajastul algab haridusest. Pidevalt uueneva materjaliga õppeplatvormile on oodatud kõik krüptohuvilised.

Binance on üheks eesmärgiks võtnud krüptohariduse tõstmise. Foto: Shutterstock

Eelmise aasta popimad teemad

Pidevalt laieneva kursuste ja õppematerjalide hulgaga pakub Binance Academy igaühele midagi. 2023. aasta populaarsemad teemad, mille kohta krüptohariduse ammutajad lugesid, on järgmised: 

Metaverse – digitaalne maailm, mis koosneb virtuaalsetest keskkondadest, kus inimesed saavad suhelda, luua, mängida ja tegutseda digitaalses vormis. See kontseptsioon hõlmab erinevaid platvorme, sealhulgas virtuaalreaalsust (VR), suurendatud reaalsust (AR) ja 3D-veebikeskkondi, kus kasutajad saavad luua oma digitaalseid tegelasi, kogukondi ja kogemusi.

Metaverse’i mõiste sai laiemalt tuntuks populaarsete virtuaalsete keskkondade, näiteks videomängude, sotsiaalsete võrgustike ja virtuaalmaailmade kaudu, kus inimesed saavad omavahel suhelda ja koos tegutseda. See ulatub kaugemale lihtsalt mängimisest või suhtlemisest, hõlmates ka ärilisi, hariduslikke ja loomevaldkondi.

Metaverse’i potentsiaal on seotud mitmete valdkondadega, sealhulgas digitaalse kaubanduse, meelelahutuse, hariduse, tervishoiu ja sotsiaalse interaktsiooniga. See võimaldab inimestel luua uusi kogukondi ja kogemusi digitaalses ruumis ning avab ukse uuenduslikele ärivõimalustele ja koostöövormidele. Metaverse’i arengut jälgitakse hoolikalt mitmes valdkonnas, kuna see võib muuta viisi, kuidas inimesed töötavad, õpivad, suhtlevad ja meelelahutust naudivad.

Bitcoin – on esimene ja kõige tuntum krüptovaluuta, mida kasutatakse digitaalsetes tehingutes üle maailma ilma keskpanga või valitsuse sekkumiseta. Bitcoin põhineb detsentraliseeritud tehnoloogial, mida tuntakse plokiahelana, kus tehingud registreeritakse avalikult, kuid anonüümselt.

Bitcoin võimaldab kasutajatel saata ja vastu võtta raha otseülekannete, nn krüptorahakottide kaudu, ilma vahendajate, näiteks pankade või makseteenuste pakkujateta. Sellel on piiratud kogus, kuna kokku on lubatud luua ainult 21 miljonit bitcoini, mis muudab selle deflatsiooniliseks vara.

Bitcoini väärtus põhineb turunõudlusel ja -pakkumisel ning selle hind võib kõikuda olenevalt kauplejate ja investorite aktiivsusest ning üldisest turuolukorrast. Paljud inimesed investeerivad Bitcoini, nähes selles nii spekulatiivset vara kui ka alternatiivi traditsioonilistele rahaturgudele.

Kuigi Bitcoini on kritiseeritud volatiilsuse, turvalisuse ja keskkonnamõjude pärast, on see muutunud üha populaarsemaks ja saavutanud laialdase kasutuse erinevates sektorites, sealhulgas e-kaubanduses, investeerimises ja rahvusvahelistes tehingutes.

Krüptorahakotid – on tarkvara, riistvara või teenus, mis võimaldab kasutajatel hoida, hallata ja teha tehinguid erinevate krüptovaluutadega, sealhulgas Bitcoin, Ethereum, Litecoin jne.

Candlesticks – on graafiline kujutis, mida kasutatakse hindade kuvamiseks finantsturgudel, sealhulgas krüptovaluutaturul. Candlesticksid näitavad konkreetse ajaperioodi hinna liikumist, sealhulgas avamis-, sulgemis-, kõrgeima ja madalaima hinna.

Candlesticksid on oluline tööriist tehnilise analüüsi tegemisel krüptoturgudel, kuna need võimaldavad kauplejatel hinnaliikumiste mustrite ja suundumuste analüüsimist. Näiteks võivad teatud candlestick-mustrid anda vihjeid selle kohta, kas turul võib olla toimumas hinnatõus või -langus ning millal võiks olla soodne hetk tehingu tegemiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.