Sisuturundus

189% tulu kasvu ja suurenev turuosa: head tulemused tagasid Freedom Finance’ile suurepärase reitingu

Freedom Holding Corp juht Timur Turlov.Foto: Freedom Finance

Freedom Holding Corp majandusnäitajad olid 2021. majandusaastal muljetavaldavad. Valdusettevõtte aasta kogutulu jõudis 353 miljoni dollarini, mis tähendab 189% kasvu võrreldes eelmise majandusaastaga.

Puhaskasum oli 143 miljonit dollarit, mis on eelmise aastaga, kus puhaskasum oli 22 miljonit dollarit, võrreldes 6,5 kordne kasv. Muud tulud olid 145 miljonit dollarit, võrreldes 7 miljoniga aasta tagasi. Tulu aktsia kohta saavutas 2,45 dollari taseme, mis on aktsionäride jaoks suunurki kergitav, kuna 2020. majandusaasta lõpus oli see 0,38 dollarit aktsia kohta.

“Praeguse seisuga on valdusettevõtte kapitalisatsioon 3,7 miljardit dollarit,”  kommenteeris Freedom Holding Corp juht Timur Turlov ning lisas, et see on 3,5 korda suurem, kui aasta tagasi. “Me näeme suurte institutsionaalsete investorite huvi Freedom Holding Corp aktsiate vastu. Pikaajalise krediidireitingu “B” saamine ühelt suuremalt reitinguagentuurilt on meie usaldusväärsuse ja läbipaistvuse veelkordne tunnustus.”

Areng jätkub ka sel aastal

2021. aasta aprillist algas 2022. majandusaasta ning selle I kvartalis (aprillist juunini) olid Freedom Holding Corp tulud 120 miljonit dollarit, mis tähendab tulude kasvu 120% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Tulude kasv tuli peamiselt komisjonitasudest, mille suurus oli 97 miljonit dollarit, kasv 125%. Intressitulud olid 18 miljonit dollarit ja kasv 325%.

Esimese kvartali puhaskasum kasvas hüppeliselt 28 miljonilt dollarilt 2020. aastal 52 miljoni dollarini 2021. aastal. Kogutulu oli 55 miljoni dollarit, eelmisel aastal vastavalt 22 miljonilt dollarilt, varad kasvasid 109 miljoni dollarit eelmise aasta sama perioodi 52 miljoni dollari vastu. Aktsionäride meeleheaks kasvas tulu aktsia kohta kolme kuuga 0,87 dollarit võrreldes 0,45 dollariga aasta tagasi.  

Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard & Poor’s andis Freedom Finance Europe Ltd-le pikaajalise krediidireitingu “B” stabiilse väljavaatega. Selle põhjuseks oli Freedom Finance Europe strateegiline ja juhtiv roll Freedom Holding Corp kasumi tootjana eelmisel majandusaastal, mis lõppes 31. märtsil 2021.

Agentuuri raportis on märgitud, et stabiilne väljavaade kajastab ootusi, et grupp säilitab tululoomise kõrge suutlikkuse järgmise 12 kuni 18 kuu jooksul, säilitades samal ajal vähemalt mõõdukat kapitalisatsiooni.

Positsiooni on tugevdatud

Kogu eelmise aasta jooksul tugevdas ja laiendas Freedom Holding Corp tütarettevõte Freedom Finance Europe Ltd oma positsiooni Euroopas. Praegu pakutakse teenust 70 000 kliendile, kellest 47 000 on Euroopa Liidu maadest.

Kõik ettevõtte teenused ja neid pakkuvad platvormid on klientide mugavuse huvides kohandatud 25 Euroopa keelde. Enamgi veel, lisaks Saksamaal asuvale peakontorile, mis avati 2019. aastal, on nüüd olemas esindus ka Kreekas ning teeninduskeskusi kavatsetakse avada ka teistes Euroopa Liidu maades.

Eelmisel aastal testiti mitmeid viise klientide huvi suurendamiseks ning selle tulemusel kasvas ettevõte oluliselt. Pärast pikaajalise krediidireitingu saamist, oodatakse klientide huvi veelgi suuremat kasvu. Kliendi mugavuse tagab see, et rahvusvahelistele finantsinstitutsioonidele on otsene ligipääs ning ka pangad ja muud finantsinstitutsioonid saavad hoida oma vahendeid Freedomi kontodel. 

Freedom Finance Europe Ltd tegevdirektor Jevgeni Tiapkin kinnitas, et äriprotsesse parendatakse proaktiivselt, et olla usaldusväärne partner ja pakkuda järjepidevalt kõrgeimal tasemel teenust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.