Kasutades maksimaalselt ära teise ja kolmanda samba poolt pakutavad võimalused, võib miljoniportfellini jõuda igaüks, ka miinimumpalga teenija. Arvutasime, kui palju kulub sammaste abil oma esimese miljoni teenimiseks näiteks keskmise palga saajal, ning lõime mudeli, mille abil saab iga lugeja välja arvutada tingimused, mis teda rikkusesse aitavad.
Teise ja kolmanda samba võimalusi maksimaalselt kasutades investeerib iga pensionikoguja riigi abiga igakuiselt 21 protsenti oma brutopalgast. Sellest 15 protsenti saab maksimaalselt iga kuu investeerida kolmandasse sambasse ning 2 protsenti teise sambasse. 4 protsenti lisab teise sambasse omalt poolt juurde riik.
Keskmine brutokuupalk Eestis on statistikaameti andmetel 1754 eurot. Selle juures sambad maksimaalselt täis pannes jõuab konservatiivsete arvutuste kohaselt miljoniportfellini 40, poole miljonini aga 31 aastaga. Arvestades, et keskmine eluiga on statistikaameti andmetel meeste puhul 72,8 ning naiste puhul 81,4 eluaastat, tuleks kogumist alustada hiljemalt vastavalt 32- ja 41-aastaselt. Arvestades, et keskmine palk on ajas tõusev, saabub miljon miinimumpalgaga koguja kontole prognoositust tõenäoliselt varemgi.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.