USA Föderaalne Kaubanduskomisjon tõi oma värskes septembri raportis välja ka Eestis leitavad bitcoin’i “pangaautomaadid”, mis pakuvad krüptohuvilistele küll mugavust, kuid on paljudel juhtudel muutunud oluliseks tööriistaks petturite jaoks. Kelmuste laine on eriti hoogu kogunud viimasel aastal, mida näitab asjaolu, et 2024. aasta esimese kuue kuuga on ainuüksi USA-s inimestelt nende abil petetud välja üle 65 miljoni dollari.
Ka Eestis leiab nii mitmestki kaubanduskeskusest kui ka teistest avalikes kohtadest bitcoin’i sularahaautomaate ehk BTM-e (Bitcoin Teller Machine). Pealtnäha mugavast viisist turvaliselt ja anonüümselt krüptovaluutat soetada on Eesti krüptoettevõtte Kriptomat ärijuhi Dejan Davidovici sõnul saanud hoopis vahend, mille abil on 2020. aastast alates petetud Ühendriikides inimestelt välja üle 110 miljoni dollari. Eriti hoogsalt on petturid automaate kasutama asunud tänavu, mistõttu tasub nende kaudu tehinguid tehes alati valvsaks jääda.
“Esimeste bitcoin’i sularahaautomaatide tulek kaubanduskeskustesse oli paljude inimeste jaoks selge märk sellest, et krüpto on jõudmas massidesse,” rääkis ta. Üheks BTM-ide eeliseks oli tema sõnul kahtlemata nende lihtsus. “Ekraanil olevate juhiste järgimine on inimestele arusaadav ja tuttav,” märkis ta, lisades, et samuti ei hoia nende automaatide haldurid inimeste rahakottide andmeid ja salasõnu enda käes, vaid klient saab ise oma raha turvalisuse eest vastutada. Kuid sellel näiliselt suuremal turvalisusel on ka varjukülg.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.