Maailma esimesest ja suurimast krüptovaluutast bitcoin on tõenäoliselt kuulnud kõik, kes vähegi internetti kasutavad. Digitaalsete varade ja Web3 maailmas on aga erinevaid projekte, valuutasid, tokeneid tuhandeid, kui mitte sadu tuhandeid. Krüptoturud on peale mõningast hingetõmbepausi jälle rallima hakanud ning bitcoin pole ainuke, mida teada võiks. Põgusa ülevaate viiest alternatiivmündist (altcoin) kirjutas Binance’i esindaja Eestis, Polina Brottier.
Bitcoin on jätkuvalt kindlalt esimene, hõivates ligikaudu 2,5 triljoni euro suurusest krüptoturust pisut üle poole. Talle järgneb aga trobikond erinevatel tehnoloogiatel põhinevaid ja kasutusviise omavaid krüptovääringuid. Kindlasti tasub järgnevat lugedes silmas pidada, et järjestus lähtub turukapitalisatsioonist, mis saadakse, korrutades omavahel ringluses olevate ühikute arv selle hinnaga. Kuna loetletud vääringuid on ringluses erinevates ühikuarvudes, ei ole nende hinnad ühe ühiku kohta otseselt võrreldavad.
Ethereum (ETH)
Kui oled kuulnud bitcoin’ist, tead ilmselt ka ethereum’i. Krüptomaailma nr 2 positsiooni kindlalt hoidev Ethereum loodi Vitalik Buterini poolt 2015. aastal ja see tõi krüptomaailma nutikad lepingud ning detsentraliseeritud rakendused (dApp’id), mis võimaldavad tehinguid programmeerida.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.