Investoritund – võlgadest rahalise vabaduseni ehk investeerimisega alustamine läbi praktiku kogemuse

Külas on finantsblogija Siim Semiskar, kelle portfellist leiab täna nii kinnisvara kui aktsiaid ja kes on ühisrahastusest väljumas

Jõukuse kasv algab lihtsatest sammudest.
Jõukuse kasv algab lihtsatest sammudest.Foto: Shutterstock.

Seekordne saade keskendub investeerimisega alustamisele ja kõigepealt otsime vastust küsimusele, mida teha siis, kui kulutused on tuludest suuremad ning võlad kasvavad üle pea.

Õigesti talitades võib jõukusesse rabelemine olla võimalik isegi kõige nigelamast finantsseisust. Saates on külas rahajutud.ee blogija ning aktiivne investor Siim Semiskar, kellega arutleme, kuidas kulusid vähendada ja tulusid suurendada ning vaatame üle esimesed väga praktilised sammud investeerimisega alustamisel.

Edasi liigume portfellihaldamise strateegiate ning instrumentide valikupõhimõtete juurde ning juttu tuleb nii kinnisvarasse, aktsiatesse, kui ühisrahastusse investeerimisest aga ka nende efektiivsest vahekorrast portfellis.

Semiskar avab investeerimisteekonna omaenese õppetundidest lähtudes ning selgitab, miks ta ise täna kõige enam kinnisvarasse usub. Tema sõnul on võimalik esimese üürikorterini jõuda ka neil, kel täna vahendeid ülemäära palju pole.

Saatejuht on Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.