Investoritund

Kuula: Investoritund: Tallinna Sadama investor dividendi pärast muretsema ei pea

Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid.
Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid.Foto: Postimees/Scanpix.

Sel aastal Nasdaq Balticult parimate investorsuhetega ettevõtte tiitli pälvinud Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid kinnitab tänases saates, et börsifirma kavatseb hoogsalt investeerida Vanasadama piirkonda ja maksta hoolimata käimasolevast koroonakriisist investoritele dividende.

Marko Raidiga tuli juttu veel sellest, milline peaks olema riigi roll turismisektori taastumisel, kas täna on tehtud piisavalt ning kas riik kui Tallinna Sadama suuromanik võiks hättasattunud laevafirmadele läbi sadamatasude langetamise appi tulla.

Asjaolu pärast, et Tallink võib ühel hetkel äsjarenoveeritud D-terminalist siiski linnahalli projekti raames lahkuda, Raid ei muretse. Tema sõnul on huvilisi Läänemerel opereerimise osas rohkem kui tänased kolm suurt tegijat – Tallink, Viking Line ja Eckerö Line ning ruumid tühjaks kindlasti ei jää.

Juttu tuli ka sellest, kuidas Tallinna Sadam on kriisis opereerinud, töötajaid motiveerinud ning kuidas kavatsetakse tulevikus täita vasutustundlikkuse ehk ESG põhimõtteid nii keskkonnaalases, sotsiaalses kui töötajaid puudutavates dimensioonides.

Saadet juhib investeerimisportaali rikas.geenius.ee vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.