Investoritund

Kuula: Investoritund: Nullist miljoni euroni – praktiku kogemus, kuidas end rahaliselt vabaks investeerida

Ettevõtja ja finantsvaba investor Kadri Mäsak.
Ettevõtja ja finantsvaba investor Kadri Mäsak.Foto: Postimees/Scanpix.

Kadri Mäsak alustas investeerimist kümmekond aastat tagasi ja täiesti nullist. Tänases saates avab ta tagamaad, kuidas on võimalik kümne aastaga pea olematutest vahenditest õigete investeerimisotsustega miljoni euro suurune portfell tekitada.

Milline on võitev investeerimisstrateegia ning kui palju aitab kaasa kellegagi koos investeerimine, selgub saatest.

Mäsakuga tuleb juttu ka sellest, kuidas äärmusest äärmusesse kõikuval Tallinna börsil praegu ellu jääda ning millised investeeringud on tema Baltikumist enda investeeringute hulka noppinud. 

Sõnum investeerimisportaali peatoetajalt

Sinu vaba raha uus kasvulava!

Investeeri Eesti järgmisesse suurde fintechi.

iute.ee

See on IuteCredit Finance S.à r.l (Emitent) tellitud väärtpaberite reklaam. Investorid peaksid enne Emitendi võlakirjade ostmist tutvuma prospektis sisalduva infoga, et mõista kõiki investeeringuga seotud asjaolusid ja riske. Prospekt on avaldatud Emitendi ja Finantsinspektsiooni veebilehtedel vastavalt www.iute.ee ja www.fi.ee. Vajadusel pea nõu asjatundjaga. Prospekti kinnitamine Luksemburgi Finantsjärelelvalve asutuse poolt ja avaldamine Eesti Finantsinspektsiooni poolt ei ole käsitletav nendepoolse heakskiiduna.

Mäsaku ja tema abikaasa investeerimisportfellist leiab nii kinnisvara kui aktsiaid. Mäsak selgitab, milline on ühe varaklassi eelis teise ees ning kas täna üürikortereid renoveeriv investor peaks muretsema sisend- ehk ehitushinna kallinemise pärast. 

Ühtlasi annab Mäsak soovitusi, kuidas teha rahatargemaid otsuseid ning majandada varajastest eluaastatest peale nii, et Sinu netoväärtus oleks positiivne.

Vastuse saab ka filosoofilisem küsimus, kuidas finantsvabadust mõtestada ning mida see üleüldse tähendab. Püüame aru saada, kas finantsvabadusse on võimalik pääseda ka ainult palgatöö abil või on mõistlik lisaks tegeleda ka ettevõtlusega.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.