Investoritund: naftaturu väljavaade aastaks 2021 – kütuse hind rühib ülesse, kuidas sellelt kasu lõigata?

Uue aasta kolmandas kvartalis näeme posti otsas tänasega võrreldes juba hoopis teistsugust numbrit

Kütuse hind tanklates uuel aastal kerkib.
Kütuse hind tanklates uuel aastal kerkib.Foto: Postimees/Scanpix.

Koroonavaktsiinide tulek lubab uueks aastaks ennustada pigem nafta ja sellelt tulenevalt kütuse hinna tõusu, sel aastal nähtud miinushindu tõenäoliselt enam ei tule.

Aasta viimases Investoritunnis keskendub Geenius sellele, mis saab naftaturust uuel aastal, aga ka pikemat trendi silmas pidades. Kas olukord, kus tanklates kütust tankivale autojuhile peale makstakse, on ja mis tingimustel reaalne?

Stuudios on külas Alexela juhatuse liige Alan Vaht, kes ennustab, et uue aasta kolmandaks kvartaliks on kütuse hind tänasega võrreldes tõusnud ning jagab ka seda, kuidas tema ise naftaturul toimuvast kasu lõikab. Täpsemalt tuleb juttu sellest, millistele trendidele ja indeksfondidele naftasektoris panustada.

Kuna kütuse hind on üheks suuremaks sisendiks tarbijahindadele, vaatame üle, mil määral tõukab nõudluse taastumine naftaturul inflatsiooni nii Eestis, kui maailmas.

Üha läbivamaks trendiks on rohe. Arutleme, kas nafta vahetada pikas perspektiivis vesiniku ja elektri poolt välja ning milliseid kasutamata investeerimisvõimalusi selles kontekstis täna turg pakub.

Vaht andis ka ajaraamistiku, millal võiks Alexela börsile jõuda.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.