Investoritund

Kuula: Investoritund: krüptovaluutad – mull, raha pesemise vahend või hoopis tulevik?

Krüptoekspert ja advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Rauno Kinkar.
Krüptoekspert ja advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Rauno Kinkar.Foto: erakogu.

Seekordses Investoritunnis vaatame otsa rallile krüptoturul ning hindame, kas täna pankade poolsesse ebasoosingusse sattunud müntidel võib olla tulevikus koht tänaste käibevaluutade kõrval.

Mida hiljuti 42 000-dollarilise hinnataseme juures Bitcoin endast üleüldse kujutab ning kas selle väärtus on õigustatud? Sellest, kas tegemist võib olla lihtlabase mulliga ning millist alternatiivi võib neis näha tänasele finantssüsteemile, räägib krüptoekspert ja advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Rauno Kinkar.

Analüütikud ennustavad krüptovaluutadele mitmekordset kasvu ka tulevikuks, Kinkar analüüsib, kui reaalne on näiteks Bitcoini hinna viiekordistumine ning kas ja mis tingimustel võiks prognoose usaldada.

Juttu tuleb ka sellest, milline on krüptovaluutade tulevik regulatsioonide mõttes ning kui palju on neid võimalik üleüldse kontrollile allutada. Samuti annab Kinkar hinnangu, kuivõrd õiguspärane on pankade poolne kontode sulgemine krüptokauplemise tõttu.

Miks ja kui anonüümseks on krüptovaluutade omanikul võimalik jääda ning kas sellest tulenev rahapesu risk suureneb oluliselt, on veel üks teema, millele Kinkar vastuseid jagab. Viimaks peatume sellel, millist lisandväärtust annaks Euroopa Keskpanga oma krüptovaluuta.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali rikas.geenius.ee vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.