Investoritund

Kuula: Investoritund: Kinnitage rihmad – Tesla ralli seisab alles ees

Sellest, millise Tesla mudeli ja miks Kadastik järgmisena soetab, kuuleb saatest.
Sellest, millise Tesla mudeli ja miks Kadastik järgmisena soetab, kuuleb saatest.Foto: Postimees/Scanpix.

Tänase saate teema on esmaspäeva õhtul majandustulemused avalikustanud Tesla. Esimese Tesla omanik Mario Kadastik aitab tulemused lahti võtta ning ennustada, kuhu eelmisel aastal oma investorite vara enam kui 7-kordistanud Tesla liikumas on.

Miks on nii, et kuigi tulemused ületasid analüütikute ootusi, jäi aktsionäride reaktsioon tulemata? Kuigi aktsia langes märtsini ja on tänaseks taastunud aasta alguse tasemele, leiab Kadastik, et tugevamad kvartalid on sel aastal alles ees. Ka aktsia näitab rallit tema sõnul tavaliselt aasta lõpul.

Samuti tuli juttu üha konkurentsitihedamaks muutuvast elektriautode turust ning sellest, kuidas täidab Tesla üha populaarsemaks muutuvaid ESG kriteeriume. Kas Tesla akutootmine on keskkonnasõbralik ning Elon Muski ületunde nõudev personalipoliitika selle taustal jätkusuutlik?

Sõnum investeerimisportaali peatoetajalt

Sinu vaba raha uus kasvulava!

Investeeri Eesti järgmisesse suurde fintechi.

iute.ee

Tegemist on väärtpaberite reklaamiga, mitte prospektiga EL-i määruse 2017/1129/EL tähenduses. Prospekt on avaldamisel. Pärast avaldamist saab prospektiga tutvuda IuteCredit Finance S.à r.l. (Emitendi) veebilehel www.iute.ee. Investorid peaksid enne finantsinstrumentide ostmist tutvuma prospektiga, et mõista investeeringuga seotud asjaolusid ja riske. Vajadusel pea nõu asjatundjaga. Prospekti kinnitamine Emitendi üle järelevalvet teostava Luksemburgi Finantsjärelelvalve asutuse (Commission de Surveillance du Secteur Financier) poolt ei ole käsitletav finantsinstrumentide heakskiiduna. Emitendiks on Luksemburgi äriühing, mille 100% omanik on Eesti äriühing AS IuteCredit Europe (reklaami tellija).

Rääkisime ka Tesla Bitcoini-investeeringust ning autode tarnevõimekusest.

Kadastik avaldas, et plaanib peagi osta endale uue Tesla. Millise mudeli ja miks, kuuleb saatest.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.