Investoritund

Kuula: Investoritund: Elektri hind kerkis rekordkõrgele – lahendus peitub Funderbeamil

Fermi Energia juht Kalev Kallemets.
Fermi Energia juht Kalev Kallemets.Foto: Postimees/Scanpix.

Rohepööre ja Euroopa Liidu poolt kehtestatud saastekvoodid on viinud elektrienergia hinna Eestis rekordkõrgele. “Ma pole näinud olukorda, kus ühe megavatt tunni eest tuleks välja käia üle saja euro,” nendib Fermi Energia tegevjuht Kalev Kallemets tänases saates.

Kuna tuule- ja päikeseenergia tootmine ei paku stabiilsust, soovib Fermi Energia ehitada Eestisse kuni kaks, kokku 600 MW võimsusega tuumareaktorit. Ettevõtmisesse saavad investeerida kõik läbi Funderbeamil kauplevate Fermi Energia osakute. 

Arutleme Kallemetsaga, kuna hakkab investeering end ära tasuma, kui palju tuleb tuumajaama kõigepealt investeerida ning kuidas saab erasektor ilma riigi abita projekti teostada. Juttu tuleb ka tuumajäätmete käitlemisest ning sellest, kuivõrd muudab tuumajaam energiat kohaliku lõpptarbija jaoks soodsamaks.

Kallemets on veendunud, et tänase hinnataseme jätkudes kajastub kallis energia muuhulgas leivapätsi ehk toodete ja teenuste hindades ehk tõukab tagant inflatsiooni. 

Juttu tuleb ka energiajulgeolekust, ehk kui tuumaenrgia osakaalu vähendav Saksamaa peab flirtima Nord Streamiga, siis meile võib reaktor olla lahenduseks.

Arutleme, kuidas veenda kohalikku kogukonda, et ei korduks mõne aasta tagune protest, kui Tartusse üritati rajada tselluloositehast.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.