Investoritund

Kuula: Investoritund: Aeg kodulaenu intressi allapoole rääkida

Kodulaenu intressi on mõistlik vahepeal alla kaubelda.
Kodulaenu intressi on mõistlik vahepeal alla kaubelda.Foto: Shutterstock.

Turgudel on raha palju ning negatiivsete intresside keskkonnas peavad pangad selle hoiustamise eest peale maksma. Inflatsioonilises keskkonnas võib kodulaenu võtmine olla soodne, kuid kindlasti tasub aegajalt selle intress üle vaadata ning pangalt soodustust küsida.

“Pankade jaoks pole intressi alandamine väga suur kulu võrreldes sellega, kui oma kaardimaksed pangast minema viiksite ja nad kaotaksid nendelt teenitava tulu,” arvas Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel selle nädala Investoritunnis.

Muuhulgas tuli eelmise nädala Euroopa Keskpanga otsuse taustal rahapoliitikat lõdvendada juttu sellest, millal ikkagi Euribor võiks tõusta ning kuidas selle ohu realiseerumine varakult ära tunda. 

Sõnum investeerimisportaali peatoetajalt

Sinu vaba raha uus kasvulava!

Investeeri Eesti järgmisesse suurde fintechi.

iute.ee

See on IuteCredit Finance S.à r.l (Emitent) tellitud väärtpaberite reklaam. Investorid peaksid enne Emitendi võlakirjade ostmist tutvuma prospektis sisalduva infoga, et mõista kõiki investeeringuga seotud asjaolusid ja riske. Prospekt on avaldatud Emitendi ja Finantsinspektsiooni veebilehtedel vastavalt www.iute.ee ja www.fi.ee. Vajadusel pea nõu asjatundjaga. Prospekti kinnitamine Luksemburgi Finantsjärelelvalve asutuse poolt ja avaldamine Eesti Finantsinspektsiooni poolt ei ole käsitletav nendepoolse heakskiiduna.

Miks on nii, et USA-s tõusevad hinnad kiiremini kui Euroopas ning kas täna tasub vaba raha kontol hoida? Nii sellest, aga ka inflatsioonilises keskkonnas headest investeeringutest räägib tänane saade. 

Juttu tuli ka sellest, miks on laenuintressid Eestis oluliselt kallimad kui mujal Euroopas. Kas eestlane on tõesti oluliselt kõrgema riskiprofiiliga taanlane või hispaanlane?

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali rikas.geenius.ee vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.