Kuula: 17.11 Investoritund: Ettevõtte juht selgitab, miks Change’i osak pooleks kukkus

Change'i asutaja ja juht Kristjan Kangro.
Change'i asutaja ja juht Kristjan Kangro.Foto: erakogu.

Saadet toetab

Tänase saate teema on krüptobörs. Selle nädala algul said kodumaise krüptovääringute vahendaja Change investorid Funderbeami platvormil halva uudise üllatuseks, kui nende investeeringu väärtus korraks isegi 80 protsenti kahanes. Change’i juht Kristjan Kangro selgitab, mis täpselt juhtus.

“Investoril on alati õigus,” nendib ta, ega süüdista juhtunus Funderbeami platvormi. Küll aga juhib ta tähelepanu sellele, et seal on madal likviidsus ning noteeritud ainult 5 protsenti ettevõttest. 

Samuti tuleb juttu Change’i ebaõnnestunud ülevõtmistehingust ning uurime Kangrolt, kui kauaks ettevõttel ilma kapitali kaasamata veel raha jagub. Kangro selgitab, kuidas kulusid kokku hoitakse ning millal uus rahastus leitakse. 

Räägime ka maailma krüptoturul toimuvast. Viimase kuu suursündmuse hulka kuulub suuruselt teise krüptoplatvormi FTX kokkukukkumine, küsime Kangrolt, kas Change’i investor saab olla 100 protsenti kindel, et nende varasid ei väärkasutata. 

Äripäev on varasemalt kirjutanud Kangro miljonitesse eurodesse ulatuvatest kinnisvaratehingutest, Change’i juht selgitab nende tagamaid. 

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.