Investoritund

Kuula: 12.08 Investoritund: Kuidas kõrged energiahinnad oma rahakoti hüvanguks tööle panna?

Fermi Energia juht Kalev Kallemets.
Fermi Energia juht Kalev Kallemets.Foto: Postimees/Scanpix.

Saadet toetab

  • Baltic Horizon Fond
  • Pakume investoritele regulaarset dividendi ning pikaajalist väärtuse kasvu
  • Vaata lähemalt siit

Energiahindade tõus ei rauge, kas selle taustal tasuks oma rahakotile mõeldes kuhugi investeerida, näiteks Enefit Greeni või Funderbeamil kauplevasse Fermi Energiasse?

Räägime ka sellest, kui tasuv on päikesepaneelide rajamine koduaeda ning kas elekri hind on mõislik fikseerida. Juttu tuleb ka rohepöörde jätkusuutlikkusest ning sellest, millal võiks Eesti näha esimesi tuumareaktoreid. Kui palju tooks need energia hinda alla? Vastab Fermi Energia asutaja ja juht Kalev Kallemets.

Kallemets kinnitab, et kes praegu Fermi Energiasse ei investeeri, saab seda tulevikus teha kõrgema hinnataseme pealt, sest järgmised rahakaasamised tehakse suurema valuatsiooni pealt.

Ühtlasi teeme kuulajale puust ja punaseks, kuidas töötab elektribörs Nordpool, kuidas kujuneb sealne hind, kas päikesepaneelide omanikel on võimalik energiat võrku müüa ning milline on elektribörsi tulevik olukorras, kus valitsused võtavad üha enam vabal turul kujunevast vastutusest üksikisikult enda kanda. 

Arutleme, kuidas mõjutab Euroopa tuumaturgu fakt, et Venemaa-Ukraina sõda on tõstatanud küsimuse tuumajaamade saboteerimise võimalusest.

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.