Investoritund

Kuula: 08.07 Investoritund: Energiasektori trendid, millest kõrgete hindade kõrval kasu lõigata

Välistatud ei ole ka 3 eurot kütuseliitri eest

Rekordilised energiahinnad on tulnud selleks, et jääda, kuidas sellest aga kasu lõigata, selgitab tänases Investoritunnis Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna.
Rekordilised energiahinnad on tulnud selleks, et jääda, kuidas sellest aga kasu lõigata, selgitab tänases Investoritunnis Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna.Foto: Postimees/Scanpix.

Saadet toetab

  • Baltic Horizon Fond
  • Pakume investoritele regulaarset dividendi ning pikaajalist väärtuse kasvu
  • Vaata lähemalt siit

Kõrge kütuse, aga ka elektri hind on suure tõenäosusega tulnud selleks, et jääda. Seda hoolimata faktist, et nafta hind tegi nädala alguses läbi enam kui 10-dollarilise languse. Siinjuures tasub aga tähele panna energiasektori laiemaid trende, mis võivad aidata kõigest hoopis kasu lõigata.

Uurime Alexela juhatuse liikmelt Tarmo Kärsnalt, kuidas kallinevast energiast kasu lõigata. Kuidas nafta hinnale panustada ning millised on sektorid, mis kallist energiast võidavad.

Juttu tuleb ka rohepöördest. Kas biolisandi eemaldamine Läti tanklatest ning Saksamaal avatavad kivisöe jaamad vähendavad roheinvestori kindlustunnet? 

Kõige lihtsam viis püüda energiaturult kasu saada on elektri hinna fikseermine või selle tegemata jätmine. Kärsna selgitab, millal on mõistlik hind stabiliseerida ning avab, mis hinnaga seda täna teha saab.

Samuti tuleb juttu sellest, kas kütuse hind võib aasta lõpus 3 euroni liitri kohta kerkida. 

Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.

Jälgi Rikast Geeniust ka Facebookis, et värskeimad uudised võimalikult kiiresti sinuni jõuaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.