Tavidi kullablogi

Pole kindel, kuidas kulda investeerimisega alustada? Tavid annab nõu

Alustavale investorile võib kindlasti valmistada omajagu peavalu, millist ja kui suurt osa varast kullas üldse hoida.Foto: Tavid

Kui sobiva investeerimistoote valikul lööb kuldmüntide ja -plaatide imetlemise käigus silme eest kirjuks, siis Tavid ulatab selles vallas nüüd oma kogenud kuldse abikäe: nüüdseks juba mõnda aega on Tavidi sortimendis müügil olnud eksklusiivsed investeerimispaketid, mis väärismetallide portfelliga alustamist olulisel määral hõlbustavad.

Miks pakett, mitte üksiktooted?

Alustavale investorile võib kindlasti valmistada omajagu peavalu, millist ja kui suurt osa varast kullas üldse hoida. Samuti peaks valik olema tehtud mõistlikult ja eesmärgipäraselt, mitte piltlikult öeldes kõige ilusama kujundusega eseme kasuks – ehkki kuld on ikka kuld, tasub sobiv investeerimistoode valida siiski targalt ja läbimõeldult, kaaludes kõiki võimalikke variante ja lähtudes investeeringu mõttes olulistest aspektidest.

Tavidi investeerimispakett sobib hästi algajale investorile, kes soovib investeerida teatud summa ulatuses varasid ning selle mõistlikult erinevate kullast toodete vahel ära jaotada. See aga ei tähenda, et kogenud investorid peaksid pakettidest mööda vaatama – investoritel, kes soovivad kullapositsiooni suurendada võimaldab investeerimispakett seda teha soodsamatel tingimustel kui soetades üksiktooteid. Ühtlasi tagab investeerimispaketi soetamine investeeringu mõistliku jaotuse toodete vahel ning võimaluse realiseerida tooteid vajadusel osade kaupa.

Igaühele sobivaim

Tavidi investeerimispaketid kannavad nime Kuldne Start ning on suunatud investoritele, kes on juba veendunud füüsilise kulla eelistes, ent seisavad hetkel alles portfelli koostamise stardijoonel või teelahkmel. Tasub mainimist, et alustada on võimalik kolmelt erinevalt tasemelt ehk vastavalt sellele, millise summa kulda investeerimiseks kavandanud oled.

Vastavalt paketi suurusele kujuneb ka selle hind, mis omakorda põhineb kulla maailmaturuhinnal ning pakub võimalust hajutada tururiske. Sellel on lihtne põhjus: kuna kuld on teiste finantsvaradega vähe seotud, tingib see sageli ka kulla turu hinnakasvu just siis, kui näiteks aktsiate väärtus langeb. Seega tasub kulda muu hulgas investeerida ka näiteks portfelli hajutamise mõttes.

Kui soovid alustada väikeste sammudega 

Investeerimispakettidest taskukohaseim ehk Kuldne Start 5 koosneb kolmest investeerimistootest: kahest 1-untsisest Austraalia Kangaroo kuldmündist ning ühest 1-untsisest Valcambi Šveitsi kuldplaadist – mõlemad tooted on prooviga 999.9 ehk puhtaimast võimalikust kullast. Pakett sisaldab seega kokku 3 untsi jagu puhast kulda.

Kangaroo kuldmündi puhul on tegemist maailmakuulsa Perth Minti kullapaja toodanguga, mida teavad hästi kõik kullahuvilised. Seetõttu on münti soovi korral väga lihtne realiseerida, kuna huvilisi leidub sellisele meistriteosele alati, sõltumata ajast või kohast.

Sama kehtib ka Šveitsis toodetud Valcambi kuldplaadi kohta, mida võib pidada esmaklassilise kvaliteedi sümboliks. Kuna selles suuruses Valcambi kuldplaate on maailmas müüdud kõige rohkem, pole kahtlustki, miks kuulub just see toode Tavidi investeerimispaketti.

Nii Perth Minti kui Valcambi puhul on tegemist maailmas hästituntud mainekate kullatootjatega, kes on olnud Tavidi pikaaegsed ja usaldusväärsed koostööpartnerid. Just tänu sellele on Tavid võimeline pakkuma nendele investeerimistoodetele turu parimaid hindu.

Kuldne kesktee

Kui soovid kulda investeerimist alustada veidi julgemal sammul, sobib selleks suurepäraselt pakettide “kuldne kesktee” ehk Kuldne Start 10 – neljast tootest koosnev investeerimispakett, kuhu kuulub kolm 1-untsist Suurbritannia Britannia kuldmünti ja üks 100-grammine Valcambi Šveitsi kuldplaat, sisaldades seega 6,215 untsi jagu puhast kulda.

Britannia on Briti saarte ja rahva sümbol olnud juba viimased 2000 aastat, mil roomlased selle suursuguse naissõdalase müntidele esmakordselt vermisid. Alates Charles II valitsemisajast on Britannia ehtinud kõikide valitsejate münte, seda tänapäevani. Iga ümbersünniga on kuldmündile lisandunud uusi varjundeid ning kõike seda esindab ka sellesse investeerimispaketti kuuluv esmaklassiline kuldmünt.

100-grammine Valcambi kuldplaat sobib hästi investorile, kes peab oluliseks likviidsust ja kulla grammihinda tootes. Samuti on seda mugav transportida ning realiseerida – rahvusvahelisel turul aktsepteerivad seda kuldplaati nii kulla- ja hõbedavahendajad, finantsasutused kui ka investorid.

Kuldne ja julge start

Kulda investeerimist võib aga alustada ka veelgi suurema sammuga: selleks on Tavidil pakkuda Kuldne Start 20 pakett, kuhu kuulub kolm 1-untsist Suurbritannia Britannia kuldmünti, kolm 1-untsist Austraalia Kangaroo kuldmünti ja kaks 100-grammist Valcambi kuldplaati, sisaldades puhast kulda 12,43 untsi jagu.

Investeerimispakketidest hinnalisim sisaldab seega kõiki eelmainitud tooteid (välja arvatud 1-untsine Valcambi kuldplaat), mida iseloomustavad kvaliteet, tuntus ja likviidsus. Kõik investeerimispakettidesse kuuluvad tooted on maailmas hästituntud ning valmistatud kuulsate rahapajade ja rafineerimistehaste poolt. Seega ei pea sa kindlasti oma investeerimisotsust kahetsema – antud kuldtoodetele leidub alati ostja ning seda üle kogu maailma.

Kui aga kahtled, millise investeerimispaketi kasuks otsustada, oled alati oodatud Tavidi personaalsele tasuta kullakonsultatsioonile, kus parimad eksperdid aitavad kullamaailmas orienteerumise lihtsaks teha ning aitavad leida just sinu portfelli sobivad tooted.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.