Tavidi kullablogi

Milline on kuldaväärt jõulukingitus?

Mis teeb ühest kingitusest kuldaväärt kingituse?Shutterstock

Detsembris kohtab kaubanduskeskustes hulganisti inimesi, kes lähedastele meeleheitlikult jõulukingitusi otsivad. Ent mis oleks, kui hoiduksid sel aastal suurest tarbimishüsteeriast ning kingiksid lähedasele midagi sellist, mis omaks erilist tähendust ja kestaks igavesti ehk oleks, tõesõna, kuldaväärt?

Parim kingitus tuleb südamest

Ehkki kingituse valik sõltub suuresti sellest, kellele see mõeldud on, võime ilmselt kõik üksmeelselt nõustuda, et parim kink on see, mis on tehtud südamest. Seega ei ole suur ilmtingimata parem väiksemast või kallim odavamast – palju rohkem loeb see, mida see kingisaaja jaoks tähendab. Kindlasti iseloomustab head kingitust ka selle ajas jääv või isegi kasvav väärtus. Milline kingitus siis vastaks kõikidele nendele tingimustele?

Kui mõelda investeerimise peale, siis väga lihtsalt öeldes on tegemist vara kasvatamisega ja kingitus, mis ajas oma väärtust kasvatab on kõigele lisaks veel ka väike killuke investeeringut, mis võib kingi saajas äratada huvi ka kogu investeeringutega seotud maailma vastu. Aktsiate ja võlakirjade kinkimine võib osutuda küllaltki keeruliseks, seda enam, et kingitust pole võimalik käest-kätte anda – see eksisteerib piltlikult öeldes ainult helesinisel ekraanil pikslite näol ning pakuks sel põhjusel ka vähem emotsiooni.

Kingituseks, mis on ühtlasi ka investeering, sobib hästi füüsiline kuld – see pealtnäha pisike ese peidab endas nii tähendust, väärtust kui ka head investeeringut tulevikuks. Seda enam, et sobiva kuldeseme saab valida lähtudes kingisaaja isikust – valides kingituseks näiteks Lunar seeria mündi, mis vastab just kingisaaja sünniaastale. Samuti võimaldab lai valik kuldmüntide ja -plaatide suuruseid leida kingitus pea iga eelarvega kingituse jaoks.

Kulla kinkimine võiks saada traditsiooniks

Kuld ei pea ilmtingimata olema ühekordne kingitus. Vastupidi: miks mitte teha selle kinkimisest iga-aastane traditsioon? Tänu pidevalt muutuvale kujundusele on võimalik lähedasele jõuludeks kinkida näiteks järgmise aasta Lunar seeria kuldmünt või kuldplaat, mis on igal aastal erinev ning sümboliseerib algavat aastanumbrit. Aastate jooksul on sel viisil võimalik kokku saada huvitav kollektsioon ning samal ajal väärtuslik investeering.

Toome näite: kui kinkida igal aastal üks kuldmünt oma lapsele, saab ta täiskasvanuikka jõudes teha nende abil endale ise kingituse ning investeerida kuld näiteks esimese kodu või auto ostuks. Selline kingitus õpetab lapsele rahatarkust, investeerimist kui ka järjepidevust, mis aastaid hiljem sihini viib. Kas see siis pole kuldaväärt kingitus?

Samuti on suurepäraseks kingituseks kild maailma ajaloost, mida esindavad ajaloolised kuldmündid. Näiteks kujutab müstiline Prantsuse Geniuse kuldmünt jumalikku kaitsevaimu ning toob kingisaajale õnne.

Tavid on valiku tegemisel abiks

Lisaks kingisaaja rõõmule säästab kulla kinkimine sind ka meid ümbritsevast ostuhullusest. Selle asemel oled alati oodatud Tavidi esindustesse, kus antakse personaalset ja head nõu sobivaima kingituse valikul. Seega ei pea sa üksi pead murdma, vaid saad rahulikult mõelda ja läbi arutada, milline kuldaväärt kingitus sinu lähedast kõige paremini iseloomustab.

Jõulukingituste ostmine ei pea olema stressirohke, kui sa tead, mille üle kingisaajal hea meel oleks. Tee sel aastal hoolikas ning kaalutletud otsus ning kingi lähedasele midagi, mille väärtuses ei saa kahelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.