Kuus erilist jõulukingi ideed, mis panevad silma särama

Jõulud on kohe ukse ees, seega praegu on viimane aeg kingitustele mõelda.Foto: Shutterstock

Kui tarbimisühiskonna pudi-padi kingid on üle visanud, siis on võimalik oma lähedastele kinkida ka midagi jäävat, mis sümboliseerib tõelist rikkust ja ilu. Selleks on kuld ja hõbe. Toome välja kuus säravat jõulukingi ideed, millega lähedasi pühadel rõõmustada.

Siin saad tutvuda ka Tavidi eripakkumistega jõuludeks – Tavidi jõulupakkumised 2022!

  1. Lunar jäneseaasta 1 oz kuldmünt

Uus aasta on kohe-kohe algamas ja see tähendab, et juba on saadaval ka Lunar seeria 2023. aasta kuldmündid. Jäneseaasta kuldmünt kuulub Perth Minti Austraalia Lunari III seeria kollektsiooni. Selles kollektsioonis vermitakse igat münti vaid kord 12 aasta jooksul – mündiseeria on nimelt sünkroonis iidse Hiina kuukalendriga.

Jäneseaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9. Selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kauni läike ja ülimalt detailsed kujutised. Kuna üheuntsiste müntide arv on piiratud – aasta jooksul valmistatakse neid vaid 30 000 eksemplari – tasub soovi korral jalad kõhu alt välja võtta ja jäneseid püüdma minna!

  1. Lunar jäneseaasta 1/10 oz kuldmünt

Kes otsustab väiksema mündi kasuks, siis on Perth Mint verminud valmis ka 1/10-untsise kuldmündi. See erineb eelnevast jäneseaasta kuldmündist vaid oma suuruse ning mõistagi ka hinna poolest. Väiksemas suuruses Lunar seeria mündid on populaarsed eelkõige kollektsionääride seas.

  1. Lunar jäneseaasta 1oz hõbemünt

Lunari seeriast pole välja jäetud ka paljude investorite ning kollektsionääride seas armastatud hõbemündid, mida kaunistavad III seeria puhul kaks ülidetailset jänese kujutist. Hõbevalgel metallil olevad jänesed kedagi külmaks ei jäta! Kolmanda seeria münt on suurepärane täiendus iga mündikollektsiooni jaoks. Ühtlasi on see väärtuslik ja kaunis kingitus kõigile, kelle sünniaasta on 2023, 2011, 1999, 1987, 1975, 1963 või 1951. Tasub uurida, kas lähedaste seas leidub mõni jäneseaastal sündinud inimene, kellele pühade ajal särava hõbemündiga rõõmu valmistada.

  1. Austria Philarmoniker 1oz hõbemünt

Euroopa populaarseim hõbemünt on just see Austria hinnatud münt, mille kujunduse inspiratsiooniks on maailmakuulsate Viini klassikute töö klassikalise ja romantilise muusika valdkonnas. See on hea muusikalise maitse ja kunstimeelega investorite jaoks sümboolse tähendusega münt. Miks mitte rõõmustada selle mündiga just mõnda muusikaarmastajat?

Austria Philarmoniker on Austria Rahapaja esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud hõbemünt, mille proov on 999. Selle kujunduses on kasutatud muusikariistu, mis on meisterlike heliloojate kaudu puudutanud iga inimest. Austria rikkaliku kultuuri kehastav münt sobib stiili hindavale inimesele, kes peab oluliseks ka head hinna ja kvaliteedi suhet.

  1. Tavex 1g kuldplaat

Tavexi kuldplaat on peen kingitus igale inimesele. See on Tavidi enda kontserni investeerimiskullast toode, mida ehib Tavex Groupi logolt tuttav kroon.

Plaadi tootja on tuntud väärismetallide rafineerimistehas Nadir Metal Rafineri, kes on ka Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu (LBMA) tunnustatud liige. Seega võib kingitegija kindel olla, et kuldplaat on turul vabalt kaubeldav ja likviidne. See on hea viis, kuidas väikse summa eest aidata inimesel kulda investeerimisega alustada.

  1. PAMP Lunar tiigriaasta 5g kuldplaat

Aasta lõpus meeldib inimestel meenutada, mis läks hästi ning milliseid mälestusi endaga järgmisesse aastasse kaasa võetakse.

Kui tunned, et just 2022. aasta oli mõne lähedase jaoks täis erilisi sündmusi või toimus aasta jooksul midagi meenutamisväärset, siis Lunari tiigriaasta kuldplaat toob ilusad hetked kingisaajale meelde ka järgmistel aastaringidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.