Tavidi kullablogi

Kuld kingituseks: mille kasuks otsus langetada?

Kingitud kuldesemel on igati praktiline väärtus.Shutterstock

Kui lähenemas on mõne hea sõbra, sugulase või hoopis kallima sünnipäev, valmistab sageli peavalu küsimus, mida võiks olulisele inimesele kinkida? Sama kehtib tihti ka siis, kui kätte jõuab mõni muu oluline tähtpäev nagu pulmad, jõulud või hoopis kooli lõpetamine. Kuidas anda tähtsale inimesele mõista, et ta on sinule kullastki kallim?

Universaalne kingitus

Kuidas siis ikkagi seda tähtsat päeva väärikal ja märgilisel viisil meeles pidada? Üheks võimaluseks on soetada midagi, mille väärtus kasvaks ajaga, kuid ei võtaks kingisaaja kodus ülemäära palju ruumi. Ühtlasi võiks see olla midagi, millel oleks nii sentimentaalne kui ka praktiline väärtus. Ent millisel kingitusel võiksid olla kõik eelmainitud omadused?

Teravama pilguga lugeja võib juba tõenäoliselt aimata, millest jutt käib – loomulikult kullast. Kuld sobib hästi kingituseks kõikidel eelmainitud põhjustel. Esiteks on tegemist millegagi, mida ei saa juurde trükkida ega genereerida: seda on maailmas täpselt selline hulk, nagu maapõues leidub. See teeb kulla kordumatuks ning väärtuslikumaks kui tavaline sularaha õnnitluskaardi vahel.

Väärtus, mis kestab kaua

Ühtlasi on kingitud kuldesemel igati praktiline väärtus. Kujutame näiteks ette, et otsustad igal aastal kinkida oma lapsele kuldmündi. Kui esimese hooga ei pruugi väikelaps sellisest kingitusest midagi arvata, siis arusaam selliste kingituste tõelisest väärtusest tekib siis, kui neid on kogunenud juba rohkem ning ka laps juba vanemas eas.

Nii võib täiskasvanuikka jõudnud nooruk teha kingitud müntidest iseendale kingituse, kasutades kulla müümisest saadud raha targasti näiteks oma esimese kodu või auto soetamiseks. See näide illustreerib hästi seda, kuidas kuld on eelkõige pikaajaline investeering ning näitab oma tõelist võlujõudu alles pikemas perspektiivis.

Millist valida?

Kullast kingituse teeb eriliseks veel asjaolu, et igal aastal valmivad uue kujundusega mündid. See tähendab, et aasta, millal kingitus tehtud sai, kajastub ka kuldmündi või -plaadi kaunis ja kordumatus kujunduses. Millist eset kingituseks valida, sõltub aga täiesti sinu enda maitsest ja eelistustest. Kingituseks soetatakse reeglina väiksemaid kuldmünte ja -plaate ning investeerimiseks jällegi suuremaid.

Tõenäoliselt otsustad mõne kuldmündi või -plaadi kasuks lähtudes sellest, mis seda eset kaunistab ning sobitub kõige rohkem kingituse saaja isikuga ning vastava tähtpäevaga. Kui kingisaajale meeldivad loomad, jagub valikut palju – rahvusloomad on ühed populaarsemad kujunduselemendid ning kindlasti leiab igaüks endale sobiva.

Kui tahad kulla abil soovida inimesele näiteks õnne ja edu, sobib selleks imehästi Rooma õnnejumalannat Fortuunat kujutav kuldplaat, mis just soovitut sümboliseerib ning on saadaval paljudes eri suurustes. Et märkida lapse iga-aastast sünnipäeva, tasuks vaadata näiteks Lunar seeria müntide poole, mille kujundus muutub igal aastal vastavalt Hiina kalendri sodiaagi märgile. Lisaks on Lunar seeria mündid ka hea võimalus teha eriline kingitus vastava sodiaagi märgi esindajale.

Teine võimalus on kinkida igal aastal muutuva kujundusega Hiina pandakaru või Austraalia känguru kuldmünte. Nii võib aastate lõikes kokku saada märkimisväärse kollektsiooni, mis avaldab muljet ka numismaatikutele. Kui aga soovid kingisaajaga jagada killukest maailma ajaloost, sobivad selleks hästi ajaloolised kuldmündid, millest igaühel on rääkida oma lugu.

Niisiis on valik kingituste tegemiseks suur ja lai. Et teha kõige õigem ja läbimõeldum valik, on soovitatav tulla Tavidi esindusse kohale. Üheskoos leiame sinu kõige tähtsamatele inimestele kõige sobivama kingituse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.