Maainvesteeringute blogi

USA maainvesteeringute platvorm sai 40 miljoni dollari suuruse rahasüsti

MAasse investeerimine tasub end ära, sest maa väärtus ajas ainult kasvab.Foto: Shutterstock

Tehnoloogiaettevõte AcreTrader sai B-seeria rahastuse käigus investoritelt 40 miljonit dollarit, et edendada strateegilist kasvu. 

Investoreid, maad ja põllumehi ühendav tehnoloogiaettevõte AcreTrader teatas jaanuari keskel, et saab tänu 40 miljoni dollari suurusele rahasüstile hakata oma klientide oste ja müüke vahendama senisest veelgi nutikamalt, vahendas Business Wire

Rahastusvooru juhtis ülemaailmne platvorm Anthemis Group, millega liitusid kõik ettevõtte olemasolevad investorid. Pärast B-vooru on AcreTrader kokku saanud investoritelt 58 miljonit dollarit. 

2018. aastal asutatud AcreTrader kasutab patenteeritud tehnoloogiat, et lihtsustada maa ostmist ja müümist, mis on üks USA suurimaid kinnisvarasektoreid. Seda just tänu ainulaadsele ja sujuvamale kliendikogemusele. 

AcreTraderi platvorm pakub investoritele, ostjatele ja müüjatele ainulaadset juurdepääsu maale, andmetele ja tööriistadele, mis võimaldavad neil tõhusalt tehinguid teha.

Pärast jaanuari keskel lõppenud rahastusvooru laiendab platvorm tehnoloogia-, finants- ja põllumajandusekspertide meeskonda ning soovib tugevama turu ülesehitamiseks koostööd teha rohkemate põllumeeste ja maaomanikega.

„Viimaste aastate jooksul oleme näinud, et maainvesteeringud võivad järjepidevalt tuua suurt tulu isegi siis, kui turud kogevad turbulentsi. AcreTrader pakub investoritele lihtsat ja ainulaadset juurdepääsu sellele turule, aidates samal ajal põllumeestel oma äri kasvatada,” ütles AcreTraderi asutaja ja tegevjuht Carter Malloy. “Olen uhke selle üle, mida AcreTraderi meeskond on saavutanud ja ootame oma platvormi edasist laiendamist ning kõigi osapoolte maatehingute kogemuse kaasajastamist.”

Rahastusvooru vedanud Anthemis Groupi partner Ruth Foxe Blader ütles, et AcerTraderi edu seisneb tugeval meeskonnal, kellel on ainulaadne arusaam, kuidas maksimeerida väärtust nii investorite kui ja põllumeeste jaoks. 

Tegemist oli viimase aasta jooksul juba teise rahastusvooruga. A-seeria rahastusvoor toimus eelmise aasta märtsis. 

Viimase aasta jooksul on AcreTrader oma äri kasvatanud üle viie korra. Platvormiga on liitunud investoreid ja põllumehi USA kõigist 50 osariigist. Lisaks on tegemist esimese USA maainvesteeringute platvormiga, mis pakub investeerimisvõimalusi ka Austraalias. 

AcreTrader asutati 2018. aastal. Alates sellest ajast on platvormiga liitunud tuhanded investorid, põllumehed ja maaomanikud üle USA. 

Eesti oma AcreTrader

Eestis tegeleb maainvesteeringutega Landex, mis kaasas investorite raha eelmise aasta lõpus. Novembrist kuni detsembri keskpaigani koguti Fundwise rahakaasamisplatvormi kaudu 187 514 eurot. 

2021. aastal viidi edukalt lõpuni nelja maatüki investeerimisvoorud, kuhu kaasati kokku 837 investorit 20 erinevast riigist. Kokku investeeriti platvormi kaudu üle 90 000 euro. Kuigi Landex puhul võib esialgu tunduda, et numbrid on väikesed, siis ettevõte tuli turule alles 2021. aasta septembris, mistõttu saavad nad alles tuult tiibadesse. 

Praegu on võimalus investeerida kahte maatükki, millega saab tutvuda LandExi kodulehel

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.