Tahad investeerida roheliselt, aga ei tea kuidas? Mõned nõuanded, mis aitavad loodust kaitsta ja samas raha teenida

Tuuleenergia on üks rohelisi investeerimissuundi, kuhu tasub kindlasti vaatada.Foto: Shutterstock

Keskkonnaprobleemide lahendamisel tuleb vaadata üha enam jätkusuutlikkuse ja rohelise mõtteviisi poole. Miks mitte ühendada keskkonnahoid ja oma raha kasvatamine ning hakata investeerima mõnda loodussõbralikku tegevusse. 

Taastuvenergia

Üks suurimaid väljakutseid, millega silmitsi seisame, on mõelda välja, kuidas toota planeeti hävitamata piisavalt energiat. Selles suunas on juba astutud suuri samme ning alternatiivsetest energiaallikatest on saanud tõelised mängumuutjad. 

Taastuvenergiasse investeerides panustate just tehnoloogia arengusse, teadusesse ja ühtlasi meie planeedi helgemasse tulevikku. Pakume valiku mõnedest taastuvenergia ettevõtetest, kellel tasub silm peal hoida ning kellesse tasub investeerida.  

Hüdroenergia, tuuleenergia, maasoojusenergia ja päikesepaneelid – kõik need leiutised ja sellega seotud ettevõtted muutuvad iga päevaga suuremaks ja on seega suure potentsiaaliga. 

Mainitud ettevõtted on näited, mis aitavad teil luua pildi taastuvenergia maastikul toimuvast ega ole konkreetsed investeerimissoovitused.

Hüdroenergia

Kas teadsite, et üle 70 protsendi ülemaailmsest taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergiast pärineb hüdroenergiast? See on üha atraktiivsem kapitaliinvesteering, millel on tugev ja eetiline missioon. Brookfield Renewable Partners LP on tegija, kellel tasub silma peal hoida, sest just nemad haldavad üht maailma suurimat börsil kaubeldavat taastuvenergia platvormi.

Tuuleenergia

NextEra Energy Partners, Vestas Wind Systems ja Oersted A/S on ettevõtted, mis keskenduvad tuuleenergiale, et luua säästvamat tulevikku. Tegemist on ettevõtetega, kelle kasutuses on paljulubavad võimalused rohelisema planeedi ja portfelli loomiseks.

Päikesepaneelid

Päikeseenergia toidab kodusid, hooneid ja mitmesuguseid muid esemeid alates valgustitest kuni raadioteni. SunPower, SunRun ja First Solar on kindlasti huvitavad ettevõtted, millel silma peal hoida.

Roheline transport ja tehnoloogia

Inimesed, planeet, kasum – edu saavutamiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks on äris soovitatav kasutada just seda 3 P mudelit. Ettevõtted, mis keskenduvad võrdselt kõigile neile kolmele P-le (people, planet, profit inglise keeles – toim.), täidavad head missiooni ja on pühendunud mitte ainult kasumi teenimisele, vaid ka maailma paremaks muutmisele. 

Rohelise transpordi osas on Tesla igaühe esimene valik, kuna see tähelepanu otsiv ettevõte töötab kütuseelementide tehnoloogiaga, et töötada välja alternatiivne meetod autode toiteks. 

Ameerika logistikahiid UPS liigub näiteks säästva laevanduse poole ja töötab traditsioonilistele bensiini- või diiselmootoriga veoautode asendamiseks uue alternatiivi kallal. 

Eelmise aasta lõpus teatas ettevõte, et investeerisid 200 uude hübriidelektriautosse. 

Sellistel väikestel sammudel on suur mõju ning hea meel on tõdeda, et paljud ettevõtted ajakohastavad oma äriplaane ning lisavad jätkusuutlikkuse ja keskkonna hoidmise.

ESG fondid

Aktsiate ja ettevõtete uurimine ning nende jätkusuutlikkuse plaanide ja keskkonnasõbralikkuse uurimine võib olla suhteliselt aeganõudev ja keeruline. Õnneks on loodud sellised fondid nagu ESG, mis koondavad sarnase taustaga ettevõtteid, mille eesmärk on oma süsiniku jalajälge ja saastet vähendades avaldada maailmas jätkusuutlikku ja ühiskondlikku mõju. 

Kuna huvi keskkonna ja jätkusuutlikkuse vastu on kasvanud, on turul palju erinevaid ESG fonde. Parima fondi leidmiseks võib kasutada Forbes Advisori juulikuist ESG fondide arvustust.

Põllumajandusmaa ja mets

Investeerides looduslikesse maadesse ja metsadesse, aitate neid säilitada ja kaitsta, kuna need on meie ökosüsteemi olulised osad. Just seal elavad erinevad looma- ja linnuliigid, kes toodavad hapnikku, puhastavad õhku ja hoiavad meie planeeti tervena. 

Põllumajandusmaa ja metsa ostmine ei pruugi olla nii lihtne kui aktsiate otseostmine ja ka eelarve peab olema palju suurem, kuna maad ei saa osta väikeste osade kaupa. 

Lisaks vajavad ostetud maad või krundid hooldamist ja hooldamist, mis võib olla mõnevõrra keeruline ja aeganõudev. Kõiki neid tingimusi arvesse võttes ei ole maainvesteering kõige mugavam investeeringuliik. 

Siinkohal tuleb aga appi kodumaine maainvesteeringutele keskendunud ettevõte LandEx, mille missioon on muuta seda vananenud mõtteviisi ja alustada uut maainvesteeringute ajastut. LandExi eesmärk on muuta maasse investeerimine mugavamaks kogemuseks. Nende kaudu saab maad osta väikeste osade kaupa ja tänu järelturule saab hõlpsasti ka likviidsust luua. Lisaks ei pea investorid muretsema hoolduse pärast, selle eest hoolitsevad teised.

Kui on huvi investeerida maasse, siis tasub kindlasti vaadata üle Landexi pakutavad võimalused. Landexil on käimas ka Fundwise kampaania, millega saad lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.