Kiirelt populaarsust kasvatav põllu- ja metsamaa investeerimisplatvorm käivitas ühisrahastuskampaania

LandExi juht Randy Padar.
LandExi juht Randy Padar.Foto: erakogu.

Maa on kõrge tootlikkusega ja roheline investeering, kuid mahtude tõttu on säärased investeerimisvõimalused jäänud väikeinvestoritele kättesaamatuks. Turul unikaalset teenust pakkuv LandEx, mis võimaldab põllu- ja metsamaasse investeerida alates kümnest eurost, käivitas laienemise eesmärgil Fundwise-i platvormil ühisrahastuskampaania. Juba esimeste päevadega saavutati pea pool miinimumeesmärgist.

LandEx tutvustas oma maainvesteeringute platvormi esmakordselt septembris ning esimesed kuud kinnitasid väikeinvestorite huvi. „Metsa- ja põllumaa on ülitulus investeering eriti arvestades üldist rohelisemale eluviisile ja jätkusuutlikumale majandusele suunatud mentaliteeti. Näiteks Eesti puhul kinnitab maa-ameti statistika, et siinse põllumaa väärtus on viimase 20 aastaga kasvanud 38 korda,“ ütles LandEx-i asutaja ja tegevjuht Randy Padar.

Vaatamata suurele tootlikkusele on põllu- ja metsamaasse investeerimine jäänud jaeinvestoritele kättesaamatuks. Maa leidmine, hindamine ning ostmine on töömahukas aga ka ülimalt kulukas protsess, kus väikeinvestoril üksinda pole piisavalt rammu.

„Keskmine maahaldusettevõte aktsepteerib investorina inimesi ja ettevõtteid, kes suudavad investeerida korraga sadu tuhandeid eurosid. LandEx-i platvormil on võimalik alustada investeerimist aga kõigest kümnest eurost, seega mõnes mõttes võib öelda, et anname maa rahvale tagasi,“ selgitas Padar.

LandEx-i platvormil konto loomine ja tehingute tegemine on sealjuures tasuta – ettevõte teenib oma tulu maaomanikelt, kes platvormil maad müüvad ning tootluse pealt. „Seega teenib platvorm vaid juhul, kui meie investorid teenivad,“ rõhutas Padar.

Esimese paari kuuga ja erilise turundustegevuseta on platvorm kogunud juba 600 kasutajat 14-st erinevast riigist. Novembri seisuga on tehtud kaks edukat müügitehingut ning kolm tehingut on hetkel platvormil töös.

LandEx-i ingelinvestoriks ja nõustajaks on rahvusvahelise kinnisvarale spetsialiseerunud ühisrahastusplatvormi EstateGuru asutaja ja juht Marek Pärtel. „Tänaseks pea kümme aastat kogemust EstateGuruga on näidanud, et inimesed janunevad kaasaegsemate investeerimisvõimaluste järele. LandEx-i mudel on minule teadaolevalt maailmas unikaalne ning annab väikeinvestorile ligipääsu täiesti uuele ent ülimalt kindlale ja tulusale varaklassile. Seepärast näengi LandEx-is ülisuurt potentsiaali,“ kinnitas Pärtel.

Kiirema laienemise eesmärgil Fundwise-is käivitatud ühisrahastuskampaaniaga soovib platvorm investoritelt kaasata 150 000-640 000 eurot ning esimeste päevadega oli miinimumeesmärgist täidetud juba 42 protsenti.  Sealjuures on investorite huvi LandExi vastu on olnud globaalne ning ettevõte kinnitusel on loodud kontakte rahvusvaheliselt tuntud investorite ja ettevõtetega, kellega järgmistes rahastusringides jätkatakse tihedamat koostööd teha. LandEx-i ühisrahastuskampaania kestab 5. detsembrini.

Fundwise kampaaniaga saad lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.