Kinnisvarainvesteeringute blogi

9 harjumust, mis aitavad rikkaks saada ja selleks ka jääda

Rikkaks saamisel tuleb olla kannatlik ja mitte kõike teenitut kulutada.Foto: Shutterstock

Levinud on arvamus, et rikkaks on lihtne saada, aga vähem räägitakse sellest, et veelgi raskem on rikkaks jääda. Isegi, kui rikkus tuleb erinevatest kohtadest, on edukate inimeste inimeste puhul mitmeid sarnaseid mustreid, mida tasuks järgida. 

Võttes omaks jõukate inimeste rahalised harjumused ja loobudes harjumusest elada palgapäevast palgapäevani, astud edasi suure sammu pikaajalise jõukuse ja suurepärase pensionipõlve poole. Milline on võti pikaajalise jõukuse ja rahalise edukuse saamiseks? Vaata, millised on rikaste inimeste harjumused. 

1. Rikkad inimesed investeerivad 

See on tõsi, et inimesed, kellel on raha, ei kuluta seda lihtsalt ära. Nad investeerivad selle edasi. Nii saavadki rahaliselt edukad inimesed lubada endale alati kõike, mida nad tahavad, sest nad järgivad mantrat “investeeri targalt”. 

Investeerida võib aktsiatesse, kulda, kunsti, antiiki või kinnisvarasse. 

Reegel on leida vara, millelt on võimalik sissetulek luua või mille väärtus kasvab ajas. Kinnisvara täidab mõlemat eesmärki, sest sellelt on võimalik luua sissetulek, mille väärtus kasvab ajas.

2. Rahaliselt edukad inimesed väldivad kõrge intressi maksmist

Lühendades oma rahastatud investeeringute perioodi või langetades laenusummat panustades ise rohkem raha, aitab see pikas perspektiivis raha säästa. Jõukad inimesed ei võta rohkem kohustusi, kui nad kanda tahavad. See tähendab, et nad investeerivad ilma kõrge intressita. Kui sa ei pea maksma kopsakat protsenti oma kasumist finantsinstitutsioonidele jääb teenitud kasumi sulle. See kindlustab omakorda positiivset rahavoogu. Seda raha, mis muidu läheb intresside maksmiseks, on sul võimalik kasutada reinvesteerimiseks.

3. Jõukad inimesed võitlevad inflatsiooni vastu

Piltlikult öeldes sööb inflatsioon ajaga su raha väärtust. See tähendab, et raha väärtus ja võimalused sellega midagi teha vähenevad. Kapitali saab kaitsta investeerides varadesse, mille nõudlus ja hind ajas tõuseb. Näiteks on kinnisvarasse investeerimine suurepärane viis võidelda inflatsiooniga. Inflatsiooni ületades säilitad ja kasvatad oma jõukust.

4. Nad hoiavad eemale krediitkaartidest

Kui intress on kaasatud, siis seda välditakse. Krediitkaardid tulevad kasuks hädaolukordades ja hüvede saamisel või reisi broneeringu tegemisel. On tõsi, et krediitkaardid sümboliseerivad tavaliselt raha, mida sul ei ole. Kui krediitkaardi kasutamine tähendab kõrge intressi maksmist, siis rahaliselt edukas inimene väldib seda.

5. Rahaliselt edukad inimesed planeerivad ette

Kui sul on eesmärk paigas, on selle elluviimiseks oluline teha õigeid investeeringuid juba täna. Kui sa plaanid osta kinnisvara välismaal või pensionile jäädes reisida ümber maailma, siis oleks tark hakata seda planeerima juba praegu. Reinvest24 võib aidata sul raha koguda ja teenida passiivset sissetulekut kinnisvara investeeringutelt, mille tulumäär on keskmiselt 14.6% aastas.

6. Rikkad inimesed ei maksa täishinda

Milleks maksta rohkem? Jõukad inimesed oskavad kokku hoida. Nad lihtsalt teavad, kus ja millal osta. Targad investorid ei maksa üldjuhul kunagi täishinda või ei aktsepteeri koheselt küsitavat hinda. Rahaliselt edukad inimesed üritavad alati otsida, valida ja kaubelda, et leida parim pakkumine. Raha säästmine peaks muutuma kuldreegliks. See kehtib kõikidele ostudele, olgu see suur või väike.

7. Nad õpivad oma vigadest 

Edukad inimesed suhtuvad raha kaotamisse väga tõsiselt ega korda kunagi sama viga. Vahet pole, kas see oli investeering, mis oli liiga hea, et olla tõsi, laen sõbrale või millegi ülemaksmine – seda ei juhtu enam kunagi. Igas investeeringus on ülioluline teha turu kohta uurimistööd ja oma arvestused. Kui asi puudutab kinnisvara, siis Reinvest24 meeskond teeb kõik eeltöö sinu eest ära, otsides välja kõige paremad ja kõige kõrgema potentsiaaliga investeerimisobjektid.

8. Targad investorid vähendavad võlgasid 

Kui sinu elus on midagi, mis võtab liiga palju raha, siis vabane sellest! See võib olla ükskõik mis, alates üleliigsest intressist suure laenu pealt, kuni lühi- või pikaajalise võlani. Mida varem sa lõikad selle raha imeva kaani oma rahakotist välja, seda varem saad selle asemel, et kulutada, hoopis säästa. Seega, on oluline selgitada välja oma kulud ja vähendada nii kiiresti kui võimalik kõike mittevajalikku, et hoida tervisliku rahavoogu.

9. Rikkad inimesed hajutavad oma investeeringuid

Ühest rahaallikas lihtsalt ei piisa enam. Nagu ärimogul Warren Buffet kunagi ütles, “Ära kunagi sõltu ühest sissetulekust, tee investeering, et luua teine allikas’” Täpselt seda teevad rahaliselt edukad ja jõukad inimesed, neil on mitu sissetulekuallikat. Kui oled juba investeerinud kinnisvarasse, leia sinna kõrvale ka teine kinnisvaraobjekt millesse investeerida. Hajuta oma investeeringuid. Omades mitut sissetulekuallikat vähendad ka riske lõpetada negatiivse rahavooga. Teisisõnu, ära pane kõik oma mune ühte korvi.

Rahaliselt edukaks saamise ja oma jõukuse ehitamine nõuab aega ja distsipliini. Kõik sõltub ka sinu kulutamise ja säästmise harjumustest. Aga just pikaajaliste investeeringute tegemine on üks neid harjumus, mis on kõigil rikastel inimestel ühine. 

Sa ei jõua kunagi uude kohta kõndides sama vana teed, nii et kui tahad saada rahaliselt edukaks, alusta kaasates oma ellu just neid tasuvaid harjumusi. Esimene harjumus, millest ka alustada võiksid on järgmine — investeeri kinnisvarasse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.