IuteCrediti blogi

Vaata järele: kodumaine fintech avaldas veebikõnes, kuidas nad miljoni kliendini jõudsid

IuteCredit on eduka töö tulemusena jõudnud miljoni kliendini.Foto: IuteCredit

Kodumaine fintech IuteCredit tutvustas 23. novembril selle aasta üheksa kuu majandustulemusi. Kes ei jõudnud investorkõnet otse jälgida, saab seda nüüd järelvaadata. 

Auditeerimata tulemusi kommenteerisid veebiülekande vahendusel IuteCrediti juht Tarmo Sild ja finantsjuht Kristel Kurvits. Investorkõne toimus inglise keeles.

Laenu- ja makseteenuseid pakkuva IuteCrediti grupi konsolideeritud kogutulu kasvas 2022. aasta üheksa kuuga 64,6 miljoni euroni (+48%) ja grupi puhaskasum neljakordistus 18 miljoni euroni. Balkanimaades tegutseva Eesti fintech-ettevõtte klientide koguarv jõudis miljonini (+47%).

IuteCrediti grupi juhi Tarmo Silla sõnul saavutati kasumlik kasv mõlema, praegu omavahel veel mitte integreeritud äriga. Nendeks on IuteCredit ja Moldovas sel aastal omandatud Energbank. “Tahaksime haarata ja teenindada üha rohkem kliente kasumlikult, pakkudes neile digitaalseid laenu- ja makselahendusi. Meie MyIute mobiiliäpi on alla laadinud 391 000 klienti, lepinguid nõuetekohaselt täitvaid laenukliente on üle 173 000 ja makseteenuseid kasutab üle 83 000 kliendi,” rääkis Sild.

Silla sõnul pühendati suur osa grupi peakontori jõupingutustest kolmandas kvartalis uue IT-süsteemi New Core juurutamisele Albaanias ja Energbanki operatiivjuhtimise ülevõtmisele. “Albaanias juurutasime oktoobris edukalt uue IT-süsteemi ning Energbank sai uue juhatuse, mille pani täies mahus kokku Iute grupp. Uus Eestis arendatud IT-süsteem võetakse aasta lõpus kasutusele ka IuteCredit Moldovas ning järgmisel aastal Energbankis, et alustada pangas kliendikesksete, digitaliseeritud teenuste pakkumist.” 

Käib ettevalmistus eurovõlakirjade refinantseerimiseks

IuteCredit valmistab ette ka 50 miljoni euro väärtuses Frankfurdi börsil emiteeritud eurovõlakirjade refinantseerimist järgmisel aastal. “Hoolimata kapitaliturgude ebasoodsatest tingimustest on meie eesmärk 50 miljonit edukalt refinantseerida. Raha on maailmas endiselt alles. Küsimus on investori valikutes keset kapitali loomaaeda. Kõrge inflatsioon ja ainult tõusvad intressimäärad ei võimalda investoritel raha teenida selle otsas istudes. Iute võlakirjaga pakume investoritele enda atraktiivset valikut,” ütles Sild.  

Sild ootab keeruliste tingimuste püsimist ka järgmise kuue kuu jooksul. “Meie klientide tagasimaksete distsipliin on endiselt kõrge, aga klientide laenunõudlust vähendavad inflatsiooni kasv, majapidamiste energiakulude suurenemine ja Euroopa majanduse nõrgenemine. Kasv endises tempos järgmiste kvartalite jooksul tõenäoliselt ei jätku ning pöörame ka ise tähelepanu suuremale efektiivsusele,” lisas Sild.

Iute grupi prognoositud konsolideeritud tulud 2022. aastal on üle 75 miljoni euro. Puhaskasumi eesmärk üle 16 miljoni euro on juba täidetud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.