Türgi ja Kreeka kõrval teeb eestlaste seas ilma üks uus suvituspaik! Millega see maa rahvast lummab?

Vaade Bulgaarias Varnas asuvale puhkusekuurortile.Foto: Shutterstock

Puhkuseperioodil pakivad paljud meist kohvrid ja lendavad päikest püüdma teistesse riikidesse. Eestlaste lemmikuks on kujunenud Türgi ja Kreeka, kuid üha enam avastatakse ka eksootilist Bulgaariat. Uurime Baltikumi suurimalt reisikorraldajalt, miks tasub seda Euroopa üht vanemat riiki külastada.

Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuhi Olev Riisbergi sõnul on Bulgaaria olnud läbi aegade nende suvehooajareiside esikolmikus koos Türgi ja Kreekaga. “Bulgaaria võlu peitub mitmekesistes puhkusevõimalustes: seal saab lõõgastuda ravimudas, supelda mineraalveebasseinides, võtta roosiõliprotseduure, puhata kuldse liivaga randadel ja matkata piltilusa loodusega mägedes,” kirjeldas ta.

Bulgaaria võluvad iidsed linnad ootavad külla ajaloohuvilisi, Balkani poolsaare kõrgemate tippudega mäeahelikud tervitavad seiklejaid, erinevaid spaateenuseid osutavad hubased kuurordid pakuvad tööst üleväsinutele lõõgastust ning ligi 400 kilomeetri jagu looduslikku rannajoont on avatud kõigile. Puhas, enamasti rahulik ja lauge rannajoonega Must meri sobib ideaalselt puhkuseks koos lastega. 

Neli ideaalset suvekuud puhkamiseks

Parim aeg Bulgaarias puhkamiseks on poolest maist kuni septembri keskpaigani, seega jõuab sinna veel ka tänavu. Sealset pehmet kliimat mõjutavad Vahemeri ja Must meri. Kui juba teist suve järjest räsib Euroopa eri piirkondi kuumalaine, siis Bulgaarias on suviti ilm harva väljakannatamatult kuum, õhutemperatuur on enamasti 25-31 kraadi ning mägedes on õhtuti umbes viis kraadi jahedam kui mujal. 

Riisberg soovitab kindlasti külastada Bulgaaria sadamapealinna Varnat, mis on oluline turismi- ja kultuurikeskus. Umbes 10 kilomeetrit Varnast eemal asub ajaloohuviliste üks meelispaiku Pobiti Kamni – kivimets, mille sarnast maailmas teist ei leidu. “Suurepäraste spaapuhkuse võimaluste ja imekaunite randade poolest on tuntud Varna lähedal asuv St. Konstantini kuurort,” tutvustas Riisberg.

Golden Sands meelitab lisaks rannale veel erinevate atraktsioonidega.Foto: Shutterstock

Popim suvituspaik meelitab kuldse liivaga

Bulgaaria kuulsaim ja populaarseim puhkusekuurort on Varna naabruses asuv Golden Sands. Rand, millel pikkust 3,5 kilomeetrit ja laiust kohati 100 meetrit, on tuntud oma kuldse ja peene liiva poolest. “Golden Sands on tunnistatud Bulgaaria kõige puhtamaks kuurordiks ning on tänu laitmatule ökoloogilise puhtusele pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi.”

Kes otsib puhkusest rohkem meelelahutust, neil soovitab Riisberg suunduda Bulgaaria suuruselt neljandasse linna Burgasesse. “Seal korraldatakse mitmeid festivale: õllefestival, Bulgaaria rokifestival ning kaks korda aastas toimuv rahvusvaheline lillefestival. Lisaks on linnas rohkelt muuseume, näitusi ja meelelahutuskohti,” loetles ta.

7 kilomeetrit randa ja UNESCO maailmapärand

Burgase kuurordi külje all tasub külastada väikest ja hubast Pomorie linnakest, mis on tuntud oma tervisekeskuste poolest. Puhkajaid tervitab seal korralik turismitaristu koos seitsme kilomeetri pikkuse rannaalaga. Lisaks veel viinamarjaistandused ja mitmed viljapuuaiad.

Igal juhul väärib Riisbergi sõnul külastamist ka Burgase lähedal asuv suur ja kaunis Nessebari linn. Kunagisest väikesest kalurikülast kasvanud linna kaitsevad iidsetest aegadest säilinud kindlusemüürid ja linnaväravad, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Ka Sozopol pole turistide jaoks sugugi vähem atraktiivne. “See on vanim kreeka kolonistide poolt rajatud linn Musta mere rannikul. Külastajaid lummab Sozopoli hubane vanalinn kitsaste tänavate, suveniiripoodide ja maitsvaid kalaroogasid pakkuvate restoranidega.”

Vaade Nessebari linna iidsele peaväravale Bulgaarias, mis on osa UNESCO maailmapärandist ja populaarne turismisihtkoht riigi suvitajate jaoks.Foto: Shutterstock

Roosid, millest valmistatakse “vedelat kulda” 

Neil, kes armastavad roose ja roosiõli, tasub sammud seada Kazanluki piirkonnas asuvasse Rooside orgu. Seal kasvatatakse erilisi roose, millest valmistatud õli nimetatakse Bulgaaria vedelaks kullaks, mis on mitu korda kallim kui päris kuld. 

Burgase piirkonna suurim ja elavam kuurort Sunny Beach pakub lisaks tavapärastele rannamõnudele võimalust harrastada mitmeid veespordialasid: purjetamist, sõitu purjelaua ja veesuuskadega ning parasailing’ut. Seal on ka tenniseväljakud, ratsutamisala, golfiväljakud ja võrkpalliplatsid. Erilist tähelepanu pööratakse laste aktiivsele puhkusele, seega ei pea igavust tundma ka pere kõige pisemad liikmed.

Sunny Beachist viis kilomeetrit põhja pool, kaunist rannakülast Sveti Vlas saavad alguse väga head matkarajad. Kuigi kuurordist on viimastel aastatel kujunenud kaasaegne uute hotellide ja taristuga puhkekeskus, on lähedalasuvad mäed, metsad ja meri säilitanud paiga tervistava ja rahustava atmosfääri. Linna kõrval asub mäkke tõusev matkarada, millelt avanevad võluvad vaated rannikule.

Sissepõige Istanbuli

Bulgaarias puhates tasub kaaluda ka võimalust sõita naaberriiki Türki ja külastada Istanbuli. Teekond Bulgaaria kuurorditest Istanbuli on lühem kui Türgi puhkusekeskustest. Selline reis on väga populaarne just Burgases puhkajate seas – Istanbul asub sealt umbes 340 kilomeetri kaugusel.

Rubriiki toetab 2008. aastal asutatud Eesti fintech-ettevõte IuteCredit. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% IuteCrediti omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Laenuportfelli toodete tagasimaksetähtaeg on 1–48 kuud ning tagatisega laenude tähtaeg võib olla kuni 72 kuud. Kontsern opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.