IuteCrediti blogi

Toetamas arstide rasket tööd: IuteCredit aitas meedikuid nii Balkanil kui ka Eestis

Tirana nakkushaiguste haiglale Albaanias annetas IuteCredit jälgimismonitorid.IuteCredit

Kui koroonapandeemia seadis kogu maailma tervishoiusüsteemid tõsiste raskuste ette, ei jäänud neist puutumata ka Eesti finantstehnoloogia ettevõtte IuteCrediti põhiturud Moldovas ja Balkanil. Seepärast otsustas ettevõte suunata oma sponsortegevused eelkõige sektorisse, kus seda pandeemiamöllus kõige enam vajati – tervishoidu.

Moldovas oli IuteCredit esimene finantsettevõte, mis juba koroonakarantiini esimesel nädalal 2020. aasta märtsis annetas riiklikule Timofei Moșneaga nimelisele  haiglale raha kopsuventilatsiooni vahendite ostuks. Hiljem järgisid seda eeskuju ka mitmed teised ettevõtted.

Pandeemiaaegne töö IuteCrediti klienditeeninduses.IuteCredit

IuteCredit Moldova annetas meditsiinivarustuse ostuks 100 00 leid ehk üle 5000 euro. IuteCrediti tiim väljendas oma tänulikkust ka arstidele. „Moldova vabariik, nagu paljud teisedki riigid maailmas läbib koroonaviirusega võitluses ülirasket perioodi. See on igaühe jaoks solidaarsuse ja vastutustundlikkuse test. Meie eriline tänu kuulub meditsiinitöötajatele, kes nii ööl kui päeval pandeemiaga võitlevad,“ ütles IuteCredit Moldova juht Lilian Guzun.

Varustus haiglatele ja abipakid puuduse käes kannatajatele

Makedoonias ostis IuteCredit pandeemia puhkedes riigihaiglale kaitsevarustust ja organiseeris koos Punase Ristiga sealsetele töötajatele doonorluskampaania.  

Skopjes toetas IuteCredit meedikuid kaitsevarustuse ostuga.IuteCredit

Kuigi pandeemia on Makedoonias vaikselt taandumas, on tervishoiutöötajad endiselt iga päev nakkusohus. Seepärast annetati tänavu 8. juunil Skopje tervishoiukeskuse gastroenteroloogiakliinikule enam kui 10 000 maski ja muud kaitsevarustust. Samuti annetati juulis maske ja muud varustust Skopje ülikooli Ema Teresa nimelisele lastekliinikule. Isegi kui pandeemia taandub, läheb haiglal annetatud maske, töörõivaid ja pulsimõõtjaid ka edaspidi vaja.

Tirana haigla sai meditsiinivarustust 50 000 euro eest.IuteCredit

Albaanias ostis IuteCredit 5000 euro eest meditsiinivarustust Ema Teresa keskusenakkushaiguste haigla intensiivraviosakonnale, kus koroonapatsiente ravitakse. Jälgimismonitorid teevad arstide jaoks hõlpsamaks haiglavoodis viibijate elutähtsate näitajate jälgimise.

„Ajal, mil tervishoiuasutused seisavad vastamisi raske katsumusega, ei saanud me jääda kõrvaltvaatajaiks. Tegutsesime kohe, kui saime teada, et Tirana nakkushaigla vajab abi. Soovisime, et jälgimismonitorid teeks arstide elu selles olukorras pisut hõlpsamaks. Meiepoolne on vaid tagasihoidlik abi võrreldes arstide pingutustega koroona vastases võitluses,“ ütles ettevõtte Tirana haru juht Nevila Ibrahimi.

Albaanias jagati puuduse käes kannatajaile toidupakke.IuteCredit

2020. aastal ostis IuteCredit koroonakriisis kannatanud enam kui sajale perele ja 50 pensionärile toidupakke. Lisaks Tiranale jagati toitu ka Durreses ja Elbasanis.

Kuna eakate vanuserühma mõjutab pandeemia kõige enam, nõudis Albaania valitsus, et koroonakriisi ajal jääksid pensioniealised koju karantiini. IuteCrediti Albaania haru ühines Tirana linna initsiatiiviga „Adopt a grandma/grandpa“ (tõlkes: adopteeri vanaema/vanaisa), mis püüdis toetada üksi elavaid vanemaealisi, kel pole hooldajaid. IuteCrediti töötajad adopteerisid Tiranas 50 „vanavanemat“.

Toiduabi sai 50 pensionäri.IuteCredit

„Neil keerulistel aegadel, kui igaühe eest seisavad uued väljakutsed tavatus elus, peame hoolitsema eelkõige nende eest, kes on meie eest kõige enam hoolt kandnud,“ ütles  IuteCrediti sularahatehingute juht Andi Isaku, kes aitas toidupakke kohale toimetada. „Adopteerisime 50 vanavanemat ja varustasime neid kodudes toiduga. Veendusime, et neil on keerulisel ajal turvaline.“  

Abist ei jäänud ilma ka Eesti

Lisaks innustas ettevõte pandeemia ajal laenu taotlema turvaliselt kodus viibides interneti teel. Näiteks Bosnia ja Hertsegoviinas organiseeriti kampaania „Stay safe – apply from home“ (tõlkes: Jää turvaliseks – taotle kodust), mis tutvustas online-laenude eeliseid. Moldova turul aga julgustati kliente kasutama inimsekkumiseta makseviise, nagu BYPAY ja IuteCrediti enda välja töötatud äppi Mylute.  

Eestis annetas IuteCredit 50 000 eurot õdesid ja hooldustöötajaid tunnustavale ja tänavale algatusele PAI. Algatus kogus ligi kahe kuu jooksul enam kui 3000 eraisiku ja 170 ettevõtte toel kokku pea 600 000 eurot, kuid kavatseb jõuda 800 000 euroni.

PAI kinkekaardid Eesti meedikutele.IuteCredit

50 000 eurose annetuse teinud IuteCrediti juhi Tarmo Silla sõnul ei vajanud otsuse tegemine pikka kaalumist. „Esiteks on see lihtsalt hea idee – tänada ja aidata korraga neid, kes rabavad tervishoiusüsteemi eesliinil ning neid kohalikke ettevõtteid, kes koroonakriisis samuti kannatavad. Teiseks ei ole see viirus meie enda ettevõte jaoks samuti võõras. IuteCreditil on kuues riigis umbes 400 töötajat, kellest kolmandik on juba haiged olnud, ma ise nende hulgas – haiglaravini välja. Meil on Eestis peakontoris 50 inimest, sealt siis ka see matemaatika, miks see summa just selliseks kujunes.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.