Reisikorraldajad jagavad lihtsaid nippe, mis aitavad unistuste reisil tõeks saada

Nutika reisiselli ABC esimene osa

Suvi on aeg, mis kõik ootavad puhkust ja tihti ka põnevat puhkusereisi. Lihtsate nippide abil saab reisi teha meeldejäävaks.Foto: Shutterstock

Suvi on puhkuste aeg ja enamasti tähendab see, et inimesed võtavad ette reise erinevatesse paikadesse, olgu selleks siis kodumaa või mõni lähem või kaugem välisriik. Nutika reisiselli sarja esimeses osas vaatame üle, millele tasub mõelda enne reisile minekut. 

Reisimise eesmärgid võivad olla väga erinevad – kes soovib kultuurireisi ja võimalikult palju erinevaid kohti külastada, kes aga unistab hoopis rannapuhkusest, kus saab niisama vaikselt olla. 

“Pole oluline, kas reisile sõitjate arv on suur või väike – muretu puhkuse alustalaks on hoolikas planeerimine. Kui sihtkoht, piirkond või muud pakettreisi detailid vajavad täpsustamist, siis tasub pöörduda reisikonsultandi poole,” jagas Novatoursi turundusjuht Olev Riisberg väärt nõuande. 

Tutvu riiki sisenemise reeglitega

Estraveli erakliendisuhete ja turundusosakonna juht Katrin Aaslaid lisas, et tasub mõelda, millise taseme ja asukohaga majutust soovitakse. “Ka seda, mis mugavused on olulised, kas kohale jõudmisel on oluline kiirus või hind,” sõnas Aaslaid. 

Oluline on ette teada ka, kui palju asju soovib reisija kaasa võtta, sest lennupileti hinna määrab paljuski ka kaasa võetava pagasi suurus. Niipea kui vastused olemas algab reisi planeerimine, et reis tuleks just selline nagu oodatud.

“Praegusel ajal on kindlasti väga oluline enne reisile minekut tutvuda põhjalikult ka riiki sisenemise reeglitega, lennufirma reeglitega, vaadata üle, et reisidokument ikka kehtib, et olemas oleks reisikindlustus jms,” õpetas Aaslaid ja lisas, et nii väldib ebameeldivaid üllatusi lennujaamas või kohapeal.

Erinevates riikides kehtivate reeglite kohta saab teada välisministeeriumi loodud ReisiTargalt kodulehelt.

Küsi abi reisikonsultandilt

Kui on mõte osta paketireis, siis soovitab Riisberg alati küsida abi reisikonsultantidelt, sest nemad on oma ala professionaalid, kes täiendavad end pidevalt. “Mis aga kõige tähtsam – neil on sihtkohtadega isiklikud kogemused. Reisikonsultant oskab soovitada ja pakkuda just reisijale sobiliku paketti,” selgitas Riisberg.

Kuidas osta pakettreis?

Kui sihtkoht, soovitud kuurort ja hotell on teada, siis võib reisi osta Riisbergi sõnul otse näiteks Baltikumi suurima reisikorraldaja Novatoursi või nende edasimüüjate kodulehtedelt. “Selleks tuleb valida, lisaks hotellile ja toa tüübile, ka sobiv kuupäev, reisijate arv ja laste vanused, soovitud toitlustüüp ning vajadusel lisateenused.” Lisateenus on näiteks eratransfeer, mis viib seltskonna otse lennujaamast hotelli või vastupidi, et teekond majutusasutusse oleks võimalikult kiire ja mugav.

Samuti saab lisateenusena ette tellida sooja toidu lennukisse, sest sihtkohta kohale jõudmisele kulub mitu tundi ja pisipere kõhud kipuvad kiiresti tühjaks minema. 

Reisile koos lapsega

Lastega välisriiki reisimisel tuleb arvestada, et võidakse nõuda lisadokumente. Milliseid täpselt, sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Seetõttu on soovitav kõigepealt küsida reisisihiks oleva riigi esindusest või ka lennufirmast, milliseid dokumente selle riigi piirivalve lastega reisijatelt nõuab. 

“Pingevabamaks perepuhkuseks lastega soovitame võtta aega ja soetada otselennuga reisipakett. Pikema lennuga reisi valimisel tuleb mõelda eelkõige pere kõige noorema reisihuvilise jõuvarudele,”  sõnas Riisberg.

Lastele kehtivad pakettreiside puhul keskmiselt, täiskasvanute hindadega võrreldes, ligi 40 protsenti soodsamad hinnad. Alla kaheaastased reisivad Novatoursi reisidel üldjuhul tasuta.

Ära unusta reisikindlustust

Kindlasti tasub uurida infot erinevate kindlustusliikide kohta. Korraliku kindlustuskaitse olemasolu on eriti perereisil väga oluline.

“Olenemata reisi pikkusest, on otsus minna puhkusereisile eelkõige investeering iseendasse ja oma lähedastesse. Ehedad emotsioonid ja oma harjumuspärasest keskkonnast väljumine laiendab silmaringi, avab uued perspektiivid kodusele argielule ning loob helgemad mõtted,” rääkis Riisberg.

Kirjuta üles olulised numbrid

Kui reisle suundumise kuupäev hakkab kätte jõudma tasub oma reisiplaanidest teavitada ka lähedasi ning jäta neile enda kontaktid ja reisikindlustuspoliisi koopia.

Lisaks tasub endal mobiili salvestada ja ka paberile üles kirjutada lähima saatkonna kontaktandmed ning välisministeeriumi valveametniku telefon +372 5301 9999 (24 h). 

Välismaal olles on võimalik helistada Eesti Häirekeskusesse numbril +372 6000 112. Pikale hädaabinumbrile helistades on võimalik infot edastada just Eesti Häirekeskusele ja anda teada, kui Eestisse jäänud lähedane vajab abi või vara on ohus.

Rubriiki toetab 2008. aastal asutatudEesti fintech IuteCredit. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Laenuportfelli toodete tagasimaksetähtaeg on 1-48 kuud, ning tagatisega laenude tähtaeg võib olla kuni 72 kuud. Kontsern opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.