IuteCrediti blogi

Mängus on 50 miljonit eurot: IuteCrediti võlakirjaemissioon ei ole teenimisvõimalus ainult kohta otsivale pensionisamba rahale vaid kõigile, kes otsivad kindla tulususega häid investeerimisvõimalusi

Iute on eriline startup mentaliteediga ettevõte, mis erinevalt tavalistest startupidest mitte ei põleta raha vaid on kasumlik ning säilitas kasumlikkuse ka läbi koroonakriisi,: Foto: IuteCredit

Eesti, Läti, Leedu ja Saksamaa investorid saavad alates esmaspäevast 6. septembrist märkida Eesti finantstehnoloogia ettevõtte IuteCrediti tagatud eelisvõlakirju, mille intressimäär jääb vahemikku 9,5–11,5 protsenti. Ettevõte eesmärk on väljastada võlakirju 50 miljoni euro ulatuses.

Järelmakse ja välkarveldusi pakkuva IuteCrediti juhi Tarmo Silla sõnul on IuteCrediti strateegiline plaan areneda välja pangaks. “Võlakirjaemissioon on üks samm sellel teel, et Iutest saaks mugav ja kiire, uue aja pank. Iute on eriline startup mentaliteediga ettevõte, mis erinevalt tavalistest startupidest mitte ei põleta raha vaid on kasumlik ning säilitas kasumlikkuse ka läbi koroonakriisi,” rääkis Sild.

Emissiooni on tehtud kaks olulist muudatust

Silla sõnul on Eesti jaeinvestorid oodanud ammu võimalust, et saaks Iutesse investeerida ning sel korral on see võimalik, sest ettevõte on teinud oma emissiooni kaks olulist muudatust. “Esiteks, me noteerime võlakirjad sel korral lisaks Frankfurdile ka kodusel Tallinna börsil. Ning teiseks, me oleme jaeinvestoritele vastu tulemiseks toonud võlakirja hinna 1000 euro pealt 100 euro peale,” kirjeldas Sild, kelle sõnul ei ole see teenimisvõimalus ainult kohta otsivale pensionisamba rahale vaid kõigile, kes otsivad kindla tulususega häid investeerimisvõimalusi.

Emissiooni raames kavatseb IuteCredit välja anda kuni 500 000 tagatud eelisvõlakirja, mille nimiväärtus on 100 eurot ning lunastustähtaeg 6. oktoober 2026. Intressimakseid tehakse kaks korda aastas – 6. aprillil ja 6. oktoobril. Võlakirjade lõplik intressimäär selgub pärast märkimisperioodi lõppu ning see põhineb institutsionaalsetelt investoritelt saadud märkimiskorraldustel.

Märkimisperiood algas 6. septembril kell 10.00 ning lõppeb 24. septembril kell 15.30. Võlakirju saab märkida LHV pangas ja IuteCrediti iseteeninduskeskkonnas www.iute.ee. Pakkumine on suunatud jaeinvestoritele Eestis, Lätis, Leedus ja Saksamaal ning ja Euroopa Liidu institutsionaalsetele investoritele. Võlakirjad noteeritakse nii Frankfurdi börsil kui ka Nasdaq Tallinna börsil.

Varasemalt on IuteCreditisse investeerimine võimalik olnud põhiliselt institutsionaalsetel investoritel, sest ainsa Eesti ettevõttena on IuteCrediti väärtpaberid noteeritud Frankfurdi börsi põhinimekirjas. Uue emissiooniga saavad esmakordselt selle võimaluse ka Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestorid.

Seni on tegutsetud põhiliselt väljaspool Eestit

IuteCredit on Eestist pärit rahvusvahelisel turul tegutsev finantstehnoloogia ettevõte. Ettevõte tegutseb Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. IuteCredit pakub peamiselt järelmakse ja väikelaene, mille tagasimakse tähtaeg on 1-36 kuud ning autolaene, mille tähtaeg on 60 kuud.

IuteCrediti koostööpartnerite hulka kuuluvad muuhulgas riiklikud postiasutused, rahvusvahelised teleoperaatorid Orange, VodaFone, Mastercard, suurimad elektroonikakaubamajad. 50 töötajaga emaettevõtte peakorter asub Tallinnas. IuteCrediti võlakirjad on noteeritud Frankfurdi börsi põhinimekirjas. Võlakirjade Emitent on IuteCredit Finance S.à r.l., mille 100% omanik on Eesti äriühing AS IuteCredit Europe. Vaata lisainfot www.iutecredit.com või www.iute.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.