IuteCrediti blogi

Kas valida pakettreis või korraldada ise meeldejääv puhkus?

Nutika reisiselli ABC teine osa

Puhkust pklaneerides tuleb mõelda, mida täpselt soovitakse. Kas lihtsalt basseininääres pikutada või aktiivselt ringi liikuda.Foro: Shutterstock

Suvi on puhkuste aeg ja enamasti tähendab see, et inimesed võtavad siis reise ette erinevatesse paikadesse, olgu selleks siis kodumaa või mõni lähem või kaugem välisriik. Nutika reisiselli sarja teises osas vaatame üle, kas mõistlik on reisile minnes võtta kõik hinnas hotellipakett või hoopis kõik alates ööbimisest kuni muuseumikülastusteni ise planeerida ja paika panna?

Ise reisi korraldamise ja pakettreisi suurim vahe on kindlasti organiseeritus. Mõni naudib seda ja see on boonuseks, teise jaoks on see tüütu kohustus, mis võib puhkust rikkuda. Pakkettreisil on sul üldjuhul tšarterlend, ise reisides aga mitmed vahamaandumised, eriti kui hinda taga ajad. 

Esmalt langeta otsus

Estraveli erakliendisuhete ja turundusosakonna juht Katrin Aaslaidi sõnul tasub kindlasti ka mõelda sellele, kas eelistad rohkem grupi- või individuaalreisi. “See on valik, mis tuleks ära teha kõige enne. Otsustada vastavalt sellele, kas sulle meeldib, et kõik oleks mugavalt ette ära korraldatud või soovid rohkem seiklust ning ise planeerimist,” rääkis Aaslaid. 

Pakettreisi valides tasub Novatoursi turundusjuht Olev Riisbergi sõnul kindlasti valida endale usaldusväärne reisikorraldaja, kes on abiks kogu reisiteekonnal – alustades reisi valikust kuni puhkuselt koju naasmiseni. “Perioodi, millal reis teha, teab tõenäoliselt reisihuviline juba ise ning on sättinud selle järgi ka oma puhkuse. Reisikorraldajatel on väljalennud aastaringselt, kuid sihtkohad, kuhu mingil perioodil reisid toimuvad, on hooajati erinevad,” rääkis Riisberg. 

Sarnaselt reisikorraldaja eelnevale taustauuringule tasub hankida täiendavat infot sobivate sihtkohtade, kuurortide ja hotellide kohta. “Näiteks meie reisikonsultandid jagavad klientidele kõige värskema info kõigist reisidetailidest. Neil on sihtkohaga vahetu kogemus, samuti ajakohane teadmine kõigist pakutavatest toodetest ja teenustest,” selgitas Riisberg.  Ta lisas, et laste peredele on kindlasti kõik hinnas toitlustusega pakett mugavam ja aitab hoida kohapeal lisanduvad kulud kontrollituna.

Pakettreisi eelised

Pakettreisi eelis on Riisbergi sõnul suurem kindlustunne. Näiteks, kui on vaja vahetada hotelli, siis aitab leida kiire lahenduse meie reisiesindaja. “Kui midagi ekstreemset peaks kohapeal juhtuma ning sihtkohast tuleb reisijatel kiiresti lahkuda, siis peab enamasti reisikorraldaja tagama neile kojulennu. Kui reisija kombineerib ise lennu ja hotelli, tuleb tal tegutseda erinevate situatsioonide lahendamisel omapäi,” tõi Riisberg näite.

Tavapäraselt on pakettreis soodsam, kuna see sisaldab peale lennupiletite ja hotellimajutuse ka transfeere ja meie reisiesindaja kohapealseid teenuseid. Üksikult erinevaid kooslusi kombineerides (lennupilet, hotell ja kohapealne transport) on kindlasti planeerimise ajakulu ja tervikuna hind suurem ning teadmatust tihti rohkem.

“Koroonaperioodil leidsid paljud individuaalreisijad tee tagasi reisikorraldajate juurde, kuna selline reisimine on vaieldamatult kõige ohutum. Eriti hindavad seda otselendudega ja transfeeridega reisimisvõimalust peredega reisijad,” rääkis Riisberg.

Pakettreisi miinused

Samas seob Aaslaidi sõnul kõik hinnas pakett reisija ühe paiga külge ega mõju hästi kohalikule väikeettevõtlusele nagu näiteks pererestoranid jms.  

“Mõnele võib hoopis rohkem meeldida sihtkohta ise põhjalikumalt avastada, ringi liikuda ja selle raames ka erinevates paikades kohalikke maitseid proovida. Sellisel juhul on väga oluline teha põhjalik eeltöö ning võimalusel kasutada oma ala spetsialisti, näiteks reisibüroo reisikonsultandi abi,” soovitas Aaslaid.

Pakettreiside puhul tuleb arvestada ka sellega, et need viivad tavaliselt rahvarohketesse sihtkohtadesse, seega võib täieliku rahu ja vaikuse nautimine olla seal keerulisem kui mõnes väikses hotellis.

Pakettreisi valides võib ka juhtuda, et kohaliku kultuuriga on kokkupuude väiksem. Suurte kuurortide ümbruses keskendutakse sageli turistide meelelahutamisele, seega on vähem märgata algupärast kultuuri.

Omal käel reisimise eelised

Iseseisvalt reisimise üks suurimaid eeliseid on kindlasti paindlikkus, sest nii transpordi kui majutusvõimaluste kombineerimisel saab valida paljude erinevate pakkujate vahel. Nii on mugav ka reisi kuupäevi kombineerida, et soovitud piirkonda külastada. Samuti saab omal käel reisides külastada ka vähem tuntud sihtkohti, kuhu pakettreise ei korraldata. 

Reisi piisavalt pikalt ette planeerides on võimalik soetada ka soodsamaid lennupileteid ja hoida silma peal erinevatel sooduskampaaniatel. Ise reisides ei pea arvestama suure grupi ajatempoga vaid saab teha kõike täpselt nii nagu süda lustib. 

Omal käel reisimise puudused

Küll aga tuleb omal käel reisi paika pannes arvestada, et näiteks sobivate lennupiletite või majutuse leidmisele ning kogu eeltööle kulub omajagu aega. Võib juhtuda, et kogenematu reisisell ei pruugi esimesel korral märgata kõiki detaile ja nii võib juhtuda, et teenused saavad valeks kuupäevaks või puudulikult broneeritud.

Reeglina on pakettreiside puhul üksikteenuste hinnad soodsamad, kui otse teenusepakkujatelt ostes.

Arvestada tuleb ka sellega, et sihtkohas ringi liikumiseks ja majutuskohta jõudmiseks tuleb leida sobivad lahendused näiteks ühistranspordi või rendiauto näol. Pakettreiside puhul pole selle pärast vaja muretseda, lennujaamast hotelli ja tagasi saab mugavalt transfeeriga.

Rubriiki toetab 2008. aastal asutatud Eesti fintech IuteCredit. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Laenuportfelli toodete tagasimaksetähtaeg on 1-48 kuud, ning tagatisega laenude tähtaeg võib olla kuni 72 kuud. Kontsern opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.