Investoritele priske summa maksnud IuteCredit võitis Tallinna börsi võlakirjaralli

IuteCrediti tegemisi saadab lisaks Balkanimaadele edu ka Euroopas.Foto: Iute Group

Teisipäeva, 11. oktoobri pärastlõunaks moodustas Tallinna börsil võlakirjade käive umbes neljandiku. Neist suurima käibe tegi IuteCrediti võlakiri. 

IuteCrediti võlakirja käive ulatus teisipäeva õhtuks juba 230 976 euroni. Võlapaberi hind langes 1,7 protsendi võrra 96,94 euroni. IuteCrediti võlakirja käibest oli teisipäeval suurem ainult Enefit Greeni aktsia 507 599-eurone käive.  

IuteCredit maksis investoritele 4,1 miljonit eurot intressi

6. oktoobril alustas ettevõte võlakirjainvestoritele intresside väljamakseid. Investorite kontodele nii Eestis kui välismaal laekus kokku 4,1 miljonit eurot.

“Me oleme Iute grupis oma intressimaksete üle uhked. Loomulikult on intressimaksed kokku lepitud ning ei vaja mingit jutustamist. Aga teisest küljest, raha üldse on nii konkreetne asi, et teenida saab seda ainult tegudega. Et maksta meie turgudele investeeritud kapitalilt 11 protsenti aastas nõuab kõva, läbimõeldud ja konkreetset tööd. Intresside maksmine on selle kõva töö tulemus, nii nagu meie võlakirjade ostmine investorite poolt on usalduse ja kalkulatsiooni tulemus. Korraks peatume, et tänada investoreid,” sõnas IuteCrediti tegevjuht Tarmo Sild.

Balkani maades ja Moldovas järelmakse ja makseteenuseid pakkuv IuteCredit teenis 2022. aasta esimesel poolaastal 13 miljonit eurot puhaskasumit ja klientide koguarv ulatub 960 tuhandeni.

5-aastase lunastamistähtajaga võlakirjade investorid on tänaseks saanud 8,2 miljonit eurot intressi, ees ootab veel kaheksa intressimakset ja võlakirjade lunastamine. Ühe 100-eurose võlakirja eest saab investor viie aasta jooksul kokku 55 eurot. IuteCredit ei pea väljamaksetelt tulumaksu kinni.

IuteCredit pälvis mulluse võlakirjaemissiooni eest Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli, ettevõtet tunnustati võlakirjade emiteerimise eest samaaegselt kahel Euroopa Liidu börsil, tõsteti esile lisaks institutsioonidele enam kui 3000 jaeinvestori kaasamist ning võlakirjadega kauplemise tulemusi järelturul. Pakkumise esialgne maht oli 50 miljonit eurot, mis märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle ning pakkumise mahtu suurendati 25 miljoni euro võrra.

Võlakirjade kupongimäär on 11 protsenti, mida makstakse välja kaks korda aastas, 6. aprillil ja 6. oktoobril. Investorite kontodele jõuavad intressimaksed kolme pangapäeva jooksul. 

IuteCrediti grupp on 2008. aastal asutatud Euroopa juhtiv finantstehnoloogia ettevõte. Kontsern pakub järelmakse ja makseteenuseid 100% tema omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. Iute teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas kaubamärkide MyIute ja IuteCredit all, samal ajal kasvatab teenuste portfelli, laieneb uutele sihtturgudele ja võtab kasutusele uusi kaubamärke. 

Kontserni põhilised laenutooted on tagatiseta järelmaksud ja laenud keskmise tähtajaga 20 kuud ning tagatisega laenud tähtajaga kuni 72 kuud. Laene antakse veebipoodides, esindustes, koostööpartnerite juures ning veebis ja MyIute mobiiliäpis. Iute makseteenused on riigiti erinevad, mis sõltuvad igas riigis välja antud litsentsidest. Gruppi kuulub lisaks üks Moldova pank, üks Albanaia makseasutus ning grupp haldab oma sularahaautomaatide võrku, millele pääseb ligi MyIute äpiga. 

Grupp finantseerib laenuportfelle omakapitali, Frankfurdi börsi ja Nasdaq Balticu põhinimekirjas olevate tagatud võlakirjade ning hoiustega (pangana antud riigis). IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.